The Old City: Leviathan

The Old City: Leviathan

Články

Meditativní The Old City: Leviathan ukazuje svou záhadnou tvář v novém traileru

Ačkoliv má zadumaná adventura The Old City: Leviathan (Steam) na triku neúspěšnou kampaň na Kickstarteru, tvůrci ze studia Postmo svůj projekt přesto doklepali až do fáze vydání, kdy nabídnou první třetinu hry. Klikat na odkaz nebo video níže by měli především jedinci libující si v exploračních, filozofujících záležitostech na způsob Dear Esther. Moment, kam všichni utíkáte? 

Filozofická příběhovka The Old City vyjde za měsíc i přes nepovedený Kickstarter

Pokud vám hry typu Dear Esther nebo Mind lezou krkem, rovnou vás zaženu, abyste raději šli číst něco jiného. The Old City: Leviathan by na vás mohla fungovat jako červený hadr na býka, čili jako čirá provokace. Na konci dubna jsem při zahájení Kickstarter kampaně The Old City psal něco v tom smyslu, že mě čtvrthodinové video z hraní nepřesvědčilo, jakkoli záměr přiblížit hráčům filozofická témata prostřednictvím interakce postavy s okolím zněl zajímavě. Video totiž neukazovalo interakci, jenom spoustu filozofických frází. The Old City jsem tedy vytěsnil – mezitím tvůrci Kickstarter kampaň pro neúspěch zrušili, rozdělili hru na tři části a pokračovali s vývojem té první, která na Steamu a jinde vyjde první prosincový den. Nové video naznačí, co vás ve „hře“ čeká.

Filozofická first-person náladovka The Old City se zabývá lidským poznáním

Popularita ani komerční úspěch Dear Esther nakonec nezpůsobily příval náladových her, které zvysoka kašlou na tradiční herní mechanismy a soustředí se pouze na vyprávění abstraktního příběhu. Důvod je zřejmý – vytvořit poutavé interaktivní vyprávění bez soubojů, dialogů nebo hádanek je nesmírně obtížné. Jakákoli chyba nebo nedostatek se totiž u minimalisticky pojaté hry projeví dvojnásobně a důkazem mého tvrzení je prozatím i jinak velmi zajímavý projekt The Old City od provokativně pojmenovaného studia Postmod (jako postmoderní) Softworks.
Hodnocení Metacritic:
62/100