The Light Keeps Us Safe

The Light Keeps Us Safe

Články

Tvůrci The Signal From Tölva vydali hororovou adventuru The Light Keeps Us Safe

Když zakládáte nové studio, stojíte před rozhodnutím, jak ho pojmenovat. Tvůrci ze studia Big Robot se rozhodli správně. Všechny jejich hry se točí kolem robotů. V The Signal From Tölva jste jim nakopali plechové zadky, v Sir, You Are Being Hunted oni zase vám a v nejnovější The Light Keeps Us Safe... to budou zase oni, kdo budou někoho nakopávat. Pokud si na ně neposvítíte.

Robotická The Light Keeps Us Safe se proplížila do early accessu

Ve tmě číhají příšery a světlo znamená bezpečí, to ví přece každé malé dítě, která odmítá usínat bez rozsvícené lampičky. Ve světě The Light Keeps Us Safe ale žádné ustrašené děti nejsou, tedy možná spíš už žádné nezbyly. Hlavního hrdinu obří reflektor chrání před monstrózními konstrukcemi i malými střílnami připomínající Daleky, které ale mají společný robotický původ a motivace. Vyhubit lidstvo.

Robotické apokalypse v The Light Keeps Us Safe uniknete jedině plížením a chytrostí

Studio Big Robot dostává svému jménu. Jeho hry se pokaždé věnují tématu nebezpečných (a často i dost velkých) robotů, což dokázaly Sir, You Are Being Hunted i The Signal from Tölva, a ani příští projekt nebude jiný. The Light Keeps Us Safe vás zavede do temného postapokalyptického světa, kterému vládnou stroje – a jejich jedinou slabinou je právě světlo.