Máte námět či připomínku? Napište nám
Robotické apokalypse v The Light Keeps Us Safe uniknete jedině plížením a chytrostí
zdroj: Archiv
Novinky

Robotické apokalypse v The Light Keeps Us Safe uniknete jedině plížením a chytrostí

23. 7. 2018 14:27 | autor: Václav Pecháček |

Studio Big Robot dostává svému jménu. Jeho hry se pokaždé věnují tématu nebezpečných (a často i dost velkých) robotů, což dokázaly Sir, You Are Being Hunted i The Signal from Tölva, a ani příští projekt nebude jiný. The Light Keeps Us Safe vás zavede do temného postapokalyptického světa, kterému vládnou stroje – a jejich jedinou slabinou je právě světlo.

Čekejte depresivní atmosféru, napětí, co by se dalo krájet laserem, a spoustu nebezpečných nepřátel, kterým se budete muset vyhnout, ne je zabít. Sice máte k dispozici relativní bezpečí svého bunkru, ale je třeba doplňovat zásoby, takže výpravy do venkovního světa jsou nutností. A ve venkovním světě číhají smrtící pasti.

Vyhnete se jim pomocí chytrosti, předvídavosti a manipulace se světelnými zdroji, ale pozor na nenadálá překvapení – hra bude procedurálně generovaná, takže každý pokus dostat se do mytického „Světla“, kam se uchýlili ostatní přeživší, bude vypadat úplně jinak.

zdroj: Archiv

Je dobře známo, že autoři v čele s bývalým novinářem Jimem Rossignolem (PC Gamer, Rock, Paper, Shotgun) v hráčích umí navodit děs, a úvodní trailer to jen potvrzuje. The Light Keeps Us Safe si pro vás určitě překvapí nejeden nehezký šok, který nenadále ukončí váš průchod hrou a klidné spaní po celý následující týden. Prý ale nemáte čekat crafting – podle autorů jde o trochu nudný herní prvek.

Hra sice vyjde asi až v březnu příštího roku, ale 11. října toho letošního se chystá do předběžného přístupu na Steamu. Všichni odvážlivci, kteří se nebojí strašlivých robotů, se tak budou moct svými vlastními názory podílet na budoucím směřování projektu. Snad ho netransformují na veselé craftovací MMORPG.

The Light Keeps Us Safe zdroj: Archiv

The Light Keeps Us Safe zdroj: Archiv

Nejnovější články