The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Věková dostupnost

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Články

Hry, které jednoho dne chceme dohrát

Práskáme na sebe své největší herní resty

Animal Crossing: New Horizons je 6. nejprodávanější hrou v historii Switche

Když už i drsný herec Danny Trejo si ujíždí na aktuální senzaci Animal Crossing: New Horizons, není pochyb o její všeobjímající popularitě mezi hráči všeho věku, pohlaví i zaměstnání. Dalo se tušit, že čísla z prodejů nás ohromí, ale tady se píše historie, se kterou se jen tak někdo nemůže měřit. Nový Animal Crossing je hit, který se okamžitě zařadil mezi absolutní špičku her pro Switch.

Nintendo má radost, konzole Switch a její hry slaví milionové úspěchy

Zatímco Wii U bylo z hlediska prodaných kusů velkým přešlapem (pouhých 13 milionů), Switch se ukázal jako trefou do černého. Během tří let života hybridní konzole se do obchodů rozeslalo 52 milionů kusů, z toho téměř 11 milionů v posledních třech měsících loňského roku. Switch se tedy za tři roky dostal na polovinu hodnoty, kam se PlayStation 4 dostal za 7 let.

Nejlepší hry pro Switch, které si jinde nezahrajete

Herní průmysl je exkluzivitou prolezlý. Mají ji konzole i počítačové eshopy. Ale zatímco na PC se tento problém dá obejít prostým stažením požadovaného launcheru, v případě konzolí to tak jednoduché není. Kdo se neobejde bez těch nejlepších her posledních let, ten musí kromě PC (případně Xboxu) zamířit i k Sony a Nintendu. Dnes si řekneme, co by vás nemělo minout na poslední jmenované platformě.

Nintendo nepřestává udivovat čísly: mezi hráči je 41 milionů Switchů, z toho 2 miliony Switchů Lite

Nintendo to s touto generací své konzole zvládá na jedničku. Otevření se třetím stranám, skvělý nápad s Joy-Cony, možnost handheldu i doku a skvělé exkluzivity přivábily k Japoncům hráče, kteří dříve o Nintendo ani nezavadili. Podepisuje se to na prodejích hardwaru i softwaru, a protože se není za co stydět, jsou všechna zajímavá čísla veřejná.

Bleskovky

  • 17. 4. 2019 - Díky Nintendo Labo a bezplatnému updatu budete moct hrát ve VR třeba nejnovější Zeldu.

  • 28. 3. 2019 - Monolith Soft nabírá personál na tvorbu hry ze série The Legend of Zelda.

  • 27. 4. 2018 - Hra The Legend of Zelda: Breath of the Wild se stala nejlépe prodávaným titulem herní série Zelda.

  • 26. 3. 2018 - Ceny GDC Awards byly rozdány, hrou roku se stal The Legend of Zelda: Breath of the Wild. (+ vítězové dalších kategorií)

  • 26. 2. 2018 - Vítězství v kategorii Hra roku si z 21. ročníku D.I.C.E. Awards odnesl The Legend of Zelda: Breath of The Wild. (+ další kategorie).

  • 19. 2. 2018 - Tvůrci hry The Legend of Zelda: Breath of the Wild v průběhu vývoje zvažovali, že dají hráčům možnost ovládat počasí.

Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Hodnocení Metacritic:
97/100
Datum recenze:
11. března 2017
Recenze