The Elder Scrolls III: Morrowind
Věková dostupnost

The Elder Scrolls III: Morrowind

Články

Vychází nová verze revitalizovaného Morrowindu

Nostalgie v modernějším kabátku

Ambiciózní fanouškovský mod Skywind vypadá jako profesionální remake milovaného Morrowindu

Modifikace Skywind má své kořeny v roce 2012, ale až do roku 2015 šlo o snahu „pouze“ portovat The Elder Scrolls III: Morrowind do enginu The Elder Scrolls V: Skyrim. Dnes jde o plnohodnotnou předělávku, o vytvoření celé hry úplně od základů, jednoduše o kompletní remake, který vypadá snad ještě lépe, než kdyby se do něj oficiálně pustila Bethesda.

Retro GamesPlay – hrajeme The Elder Scrolls III: Morrowind

Druhému dílu The Elder Scrolls s podtitulem Daggerfall jsme se v Retru věnovali před dvěma lety skoro na den přesně. Do historie fantasy RPG se Starší svitky zapsaly nesmazatelným písmem, proto logicky musela dojít řada i na Morrowind. I ten přece jen už vyšel skoro před 17 lety. Interaktivní fantasy pískoviště, kde jste si mohli vytvořit jakoukoliv postavu a prožívat s ní neopakovatelná nekonečná dobrodružství, to moc jiných tehdejších titulů nenabízelo.

Morrowind v enginu Skyrimu vypadá krásně, ale mod Skywind hned tak nečekejte

Beyond Skyrim, Morrowind: Rebirth, Skyblivion a Skywind jsou všechno velmi ambiciózní projekty aktivní komunity kolem série The Elder Scrolls. Tvůrci milují staré díly, které by si zároveň rádi zahráli v nové grafice s moderními systémy. Bethesda se zatím k remasterům a remakům nemá, takže je to na fanoušcích. Ti, kteří léta pracují na Skywindu (předělávce Morrowindu v enginu Skyrimu), odhalili další plody svojí práce.

Působivý mod Morrowind: Rebirth dostal další velký update

Ambiciózní mod Morrowind: Rebirth pro The Elder Scrolls III: Morrowind se dočkal další velké aktualizace. Momentálně soupeří o titul nejlepší modifikace na ModDB, kde se už probojoval do první stovky, a nový přídavek jeho šance určitě nezhorší. Do 16 let staré hry přidává nové příšery i budovy, balancuje, vylepšuje a stará se o co nejlepší zážitek pro všechny RPG nostalgiky.

Mod roku na ModDB vyhrály Doom, Star Wars a Command & Conquer

S koncem roku neodmyslitelně souvisí zhodnocení těch nejlepších her v různých kategoriích. Naše „Best of 2017“ můžete očekávat v průběhu následujících dnů a týdnů, ale ještě předtím si posviťme na zahraniční web ModDB, který již pošestnácté nechal své uživatele zvolit deset nejlepších modifikací roku z rovné stovky kandidátů. Loni si zlato odnesl masivní S.T.A.L.K.E.R.: Call of Chernobyl, letos patří první příčka Brutal Doom.

Bleskovky

  • 29. 9. 10:10 - Chystaná modifikace Ashfall udělá z Morrowindu survival

  • 23. 7. 2018 - Todd Howard (šéf společnosti Bethesda): Remasterované verze her TES: Morrowind či Fallout 1 nepatří mezi moje osobní preference, zahrajte si originály.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
15. května 2002
Recenze