zavřít

Hry od Telltale mizí ze Steamu

Windows Wii PlayStation 3 Xbox 360 MAC

- Téma autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

O konci adventurního studia Telltale slyšel snad každý, nicméně skutečně ukončit podnikání nějakou chvíli trvá. Nyní už v studiu asi není žádný ze zaměstnanců a aktuální stav odpovídá stavu při bankrotu – studio rozprodává hmotné i nehmotné statky zájemcům. Špatné ale také je, že konec studia může znamenat úplný konec i pro spoustu zajímavých herních titulů, které jste si až doteď mohli koupit.

Například největší chloubu studia, která odstartovala celý raketový nástup, už na Steamu nenajdete. Adventura The Walking Dead je zde zastoupená jen poslední sezónou, která má navíc k dispozici pouze demo. Dá se očekávat, že se zase objeví ve chvíli, kdy ji dokončí studio Skybound Games.

V případě ostatních her stažených z obchodu to už platit nemusí. Nyní byste marně hledali tituly Tales of Monkey Island, Back to the Future, Jurassic Park: The Game, Wallace & Gromit a Poker Night 2. Bavíme se jen o Steamu. Například série The Walking Dead, Tales of Monkey Island a Back to the Future jsou stále dostupné na GOGu.

Nicméně se nacházíme v období absolutní nejistoty. Když z ničeho nic bez jediného varování zmizely výše zmíněné tituly, může stejný osud potkat i ostatní hry napříč obchody. Batman, Guardians of the Galaxy, Borderlands, Minecraft, Hra o trůny i Wolf jsou sice stále v nabídce Steamu, ale pokud jste zamýšleli počkat s jejich koupí na vánoční slevy, možná už nebude co kupovat.

Zakoupené hry vám samozřejmě zůstanou. Pokud vlastníte například Poker Night 2, z knihovny vám nezmizí. Ale noví majitelé se jen tak neobjeví. Nikde samozřejmě není psáno, že odstranění her z obchodu je trvalé, ale kvůli různým licencím může být potíž s jejich navrácením. Proto radši neváhejte u her ve vašem wishlistu, než za vás rozhodnou jiní.

Tagy: krach steam telltale

Zdroje: PC Invasion

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.