zavřít

Poslední sezónu The Walking Dead dokončí nové studio tvůrce původních komiksů

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Nedávný příběh studia Telltale vám pravděpodobně neutekl. Tvůrci adventurních sérií The Walking Dead, The Wolf Among Us, Batman, Tales from the Borderlands a spousty dalších ze dne na den zavřeli krám, propustili přes 250 zaměstnanců a prakticky ukončili všechny rozpracované projekty až na netflixovou adaptaci Minecraft: Story Mode a několik epizod závěrečné sezóny The Walking Dead. Pro tu se snažili najít jiné studio, které by hru dokončilo, a konečně jim někdo kývnul – sám tvůrce původních komiksů.

Za úspěšnými komiksy u nás vycházejícími jako Živí mrtví stojí Robert Kirkman a jeho společnost Skybound Entertainment. To z jeho licence čerpali inspiraci v Telltale, nikoliv od televizní stanice AMC, která komiks proslavila formou stejnojmenného seriálu. Nicméně právě s AMC (a rovněž se studiem Smilegate) Telltale jednalo o investicích, které by je udržely nad vodou. Avšak jak už dnes víme, nikdo investovat nechtěl a studio zavřelo.

Spolu se zavřením se objevilo obrovské množství problémů, z nichž se nejvíc propírá dokončení The Walking Dead: The Final Season a pomoc vyhozeným zaměstnancům, kteří nedostali jediné varování (z tohoto důvodu už Telltale čelí žalobě od jednoho z bývalých zaměstnanců). Příchod studia Skybound Games, herního odvětví Skybound Entertainment, řeší první problém zcela, druhý jen částečně.

Studio Skybound Games bylo založeno teprve letos v dubnu a dalo si za cíl vydávat indie hry. Postaralo se například o konzolové verze The Long Dark a Slime Rancher, ale drží se i vlastní zombie licence na mobilech. V případě adventury od Telltale dokončí třetí epizodu, která má být více méně hotová, a vytvoří i poslední čtvrtou epizodu. Pomáhat jim mají někteří bývalí zaměstnanci Telltale.

Na ohánění se termíny je ještě brzy, ale fanoušci série si mohou oddechnout, protože se dozví, jak to s Clementine po tolika letech nakonec dopadne. Osobně bych byl radši, kdyby se někdo chopil The Wolf Among Us: Season 2, která je asi nejvíce u ledu. Zrušená Stranger Things by totiž jednou mohla vzniknout, protože samotná stanice Netflix hledá další možnosti, jak populární seriál převést do hry.

Také by mě zajímalo, zda se Robert Kirkman bude při dokončování The Walking Dead: The Final Season držet původního scénáře, nebo přidá něco ze své vlastní mysli. A co myslíte, dočkáme se od studia Skybound Games v budoucnu dalších adventur ze světa Živých mrtvých?

Tagy: konec adventura herní série The walking dead epizodická hra

Zdroje: Wikipedia,PCGamesN,Variety

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.