Kooperace Overkill’s The Walking Dead ukázala dvacet minut kosení zombíků
zdroj: tisková zpráva

Kooperace Overkill’s The Walking Dead ukázala dvacet minut kosení zombíků

21. 6. 2018 16:34 | Video | autor: Václav Pecháček |

Po představení všech čtyř hrdinů kooperační zombie akce Overkill’s The Walking Dead se konečně dostalo na záběry z hraní. Z dvacetiminutového videa od serveru All Games Delta vám ale na rozdíl od ohnilého nemrtváka čelist na podlahu nespadne. Je to sice jenom beta, ovšem zatím to podle mě rozhodně nevypadá, že by se noví Živí mrtví měli přiblížit kvalitám Left 4 Dead.

Hra vypadá podivně neohrabaně, a nejvíc ze všeho boj. Nejde jen o zasekávající se animace, ale i o celkové tempo. Ačkoli zadání mise hovořilo o plížení a vyhýbání se davům zombíků, místní čtveřice se volně prochází domy a ulicemi a znuděně buší nemrtváky do hlavy mačetami a baseballkami. A obávám se, že o moc líp nevypadá ani střílení.

Sice tu jsou nějaké zajímavé prvky, třeba zasekávání zbraní nebo tlumiče, co se vám v půlce dávky roztříští, ale umělá inteligence nepřátel (teď myslím těch lidských – zombíci pochopitelně žádnou inteligencí nedisponují) není nic moc. Nepřátelští ostrostřelci stojí v prostoru, často se ani moc nesnaží krýt a netrestají šíleně odvážné zteče, které ve videu předvádějí hráči.

Hledání schovaných předmětů a neustálé otravné pasti na medvědy, co se vám secvaknou kolem kotníku, jen abyste se během pěti sekund vysvobodili, na mě působí spíš otravně, než že by přidávaly nějaké napětí. A trochu neseriálově působí i skutečnost, že vás každou chvíli hryzne zombík, vy si na chvíli lehnete a kolega vás za chviličku zvedne zpátky na nohy.

zdroj: Archiv

Přesto se na konci videa objeví přesně taková situace, kterou bych od Walking Dead horlivě očekával. Všechen ten hluk ze střílení přiláká ohromný dav zombíků a hráčům tak nezbyde nic jiného, než se okamžitě pokusit dobýt barák obsazený cizím gangem. Z jedné strany horda, z druhé zakopaný nepřítel… taktická noční můra.

Soustředíte se v tu chvíli na obranu před zombíky, nebo radši na rychlou likvidaci lidí? Slušné dilema, zvlášť když máte k dispozici i další vychytávky, například zabarikádování dveří. Když jste opravdu pod tlakem, můžete si tak zjevně trochu ulevit… I když vylézt na dodávku, kam za vámi nemrtví nemůžou, a v klidu je střílet do hlavy mi přijde skoro jako cheatování.

OVERKILL's The Walking Dead zdroj: tisková zpráva

Ve videu jsou k vidění i kooperační prvky. Vaše parta často musí odnést vícero předmětů najednou, nebo je potřeba odemknout zámek, což umí jen jedna postava. Trochu emergentnější problém představují třeba dva nepřátelé, které je nutné koordinovaně odstranit v jediný okamžik.

Ale nějak mi to nestačí. Kdybych chtěl zápolit se zombíky, asi si počkám na příští rok a velmi nadějné Dying Light 2, protože Overkill’s The Walking Dead na mě zatím – a zdůrazňuju, že hra je pořád rozpracovaná – působí dost průměrným dojmem. Hra by měla vyjít někdy v průběhu letošního podzimu na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

OVERKILL's The Walking Dead zdroj: tisková zpráva

Nejnovější články