zavřít

Best of 2016: Nejlepší modifikace

Windows PlayStation 3 Xbox 360 MAC Linux

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vybrat z těch několika tisíc každoročně vydaných her ty nejlepší kousky, je vážně obtížné – zvlášť, když se na tom máte shodnout v rámci kolektivu více lidí s odlišnými preferencemi. Zcela upřímně je ale výběr nejlepší modifikace ještě těžší – abyste mohli zodpovědně na pět z nich ukázat, říct že jsou nejlepší, a nakonec z nich ještě vybrat tu jednu jedinou, potřebujete znát původní hry. Často hodně staré hry. Nehledě na to, že modifikací vychází každoročně snad ještě více než her. Volba pěti nejlepších fanouškovských modifikací tak byla i letos hodně dlouhá, nesmírně těžká, ale také zábavná – někdy jen kroutíme v němém úžasu hlavu nad tím, co jsou fanoušci schopni s původními tituly udělat. Tady je naše volba.

Old Good STALKER Evolution/Remastered

Trvalo to sice šest let, ale nakonec se lidem z O.G.S.E podařilo svou modifikací upravit a předělat původní Shadow of Chernobyl do podoby, ze které musí být nutně každý fanda Stalkera nadšený. Grafická vylepšení, tuna nastavení, nové questy, celá řada nových herních prvků i zbraní šponuje atmosféru v Zóně na maximum. Pokud jste přemýšleli, že byste si po letech Shadow of Chernobyl rádi zahráli, určitě s touto modifikací. Stahujte odsud.

  bestof2016mody

Enderal

The Elder Scrolls hry patří mezi tvůrci modifikací k těm nejpopulárnějším a Skyrim není výjimkou. V současnosti vzniká hned několik ambiciózní modifikací, respektive totálních konverzí, které Skyrim mění na zbrusu nové hry. Jedna ale vyšla už loni a je to absolutní pecka. Enderal využívá technologii a herní základy Skyrimu, díky kterým může nabídnout vlastní otevřený svět se zajímavým příběhem, lokacemi, postavami i historii, a od Skyrimu hodně odlišnými herními systémy. S herní dobou v řádu několika desítek hodin je Enderal jasná volba na dlouhé zimní, jarní, podzimní i letní večery. Nám už jich tento mod sežral víc než je zdrávo. Stahujte odsud.

bestof2016mody

Brutal Doom 64

Brutal Doom asi všichni fandové stříleček a doomovek určitě znají – dost zásadně totiž mění hratelnost Doom i Doom II, když upravuje hratelnost v podobě chování monster, zvýšené obtížnosti atd. Brutal Dooom 64 všechny tyhle vychytávky aplikuje na Nintendo 64 verzi hry Doom, což není port, ale v zásadě zbrusu nová hra s jinými levely, hratelností i příběhem. A nutno říci, že hra zatraceně dobrá už v originální verzi, a nyní ještě lepší díky této modifikaci. Nejdříve jsme mod vyzkoušeli ze zvědavosti, pak jsme jeho hraním strávili pěkných pár (desítek) hodin. Vyzkoušejte ho, nebudete litovat (snad jen toho hraním zabitého času). Stahujte odsud.

bestof2016mody

Hearts of Iron IV: The Great War

Úspěch Battlefield 1 ukázal, že i hráče mainstreamových stříleček téma 1. světové války zajímá, a hráče náročných strategií také. Zatímco základní hra se zabývá 2. světovou, tato parádní modifikace hráče vrací do startovního roku 1910, a nechá jej, aby v roli vůdce jedné z hlavních mocností zažil nejenom události, které k 1. světové vedly, ale i samotnou válku. Čeká na vás nová mapa, vůdcové, jednotky, druhy vlád, technologický strom – zkrátka jde o kompletní předělávku původní hry s řadou užitečných úprav základních mechanismů včetně lepší AI. Mod má své drobné mušky, v lecčems je nevyvážený, ale pokud hrajete Hearts of Iron IV, musíte si The Great War minimálně vyzkoušet. Hádáme, že spíš budete nadšení. Tvůrci navíc na modifikaci dále pracují, za čas bude ještě lepší. Stahujte odsud.

bestof2016mody

Medieval Kingdoms Total War (Attila Version)

A ještě jedna strategická modifikace, respektive předělávka nás donutila stáhnout a nainstalovat hru po několika letech od posledního hraní. Kvůli hraní Medieval Kingdoms Total War jsme vytáhli Total War: Attila, abychom se mohli pustit do válčení, vladaření a jiných obvyklých kejklů od roku 1212. Nejde o první podobný mod svého druhu a tvůrci ještě stále nevydali kampaň, ale už nyní je jejich produkce impresivní. Nejenom pokud jde o množství jednotek a frakcí, které už ve hře jsou, a dále přibudou (včetně husitů a královských jednotek), ale hlavně kvůli kvalitě úprav provedených na základní hře. Až tvůrci dodají zmíněnou kampaň, bude to úplná pecka. Stahujte odsud.

bestof2016mody

 

A nejlepší modifikací za rok 2016 se podle redakce Games.cz stává: 

bestof_modifikace_dolni

Čestné uznání aneb modifikace, které ještě stojí za pozornost:

Call of Warhammer: Beginning of The End Times
Star Wars: Thrawn's Revenge II: Ascendancy
Nuclear Cataclysm
TemplarGFX's ACM Overhaul

Tagy: The Elder Scrolls (série) fantasy first person bestof2016

Zdroje: vlastní

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.