System Shock 2

System Shock 2

Články

System Shock 2 se stejně jako jednička dočká remasteru

Nightdive Studios se dlouhodobě starají o modernizaci některých starších titulů, v nedávné době třeba Blood: Fresh Supply. Kromě toho po vylepšení kyberpunkové klasiky v podobě System Shock: Enhanced Edition pracují taky na kompletním remaku jedničky a nyní i na remasteru dvojky. Oznámili to během streamu u příležitosti 20. výročí od vydání.

Středobodem System Shock 3 bude opět Shodan

Oznámení System Shock 3 na konci minulého roku, potvrzení účasti Warrena Spectora na projektu letos v únoru a informace o nových členech tvůrčího týmu byly zatím jediné konkrétní údaje, které o hře existují. Po více než půl roce práce už ale Spector minimálně tuší, jaké budou základy System Shock 3, a podělil se o ně s Colinem Campbellem z Polygonu. Jisté díky tomu je, že centrem pozornosti třetího System Shocku bude opět Shodan, ale Spector a spol. se vedle vyprávění nové story pokusí uzavřít i všechny hlavní příběhové a charakterové nitky z obou předchozích her.

Nové studio zakladatele Looking Glass připravuje odhalení System Shock 3

Necelých šest dní zbývá do konce odpočtu, který je buď sofistikovaným humorem, nebo odhalí další projekt studia Otherside Entertainment, které vyvíjí na kickstarteru zaplacené RPG Underworld Ascendat. Není už ale potřeba se ptát, co to je za projekt. Tajemství, které se za odpočtem skrývá, totiž všímavá komunita odhalila s předstihem – má jít o System Shock 3.

Zatímco se chystá remake System Shocku, vedou se řeči o vývoji trojky

Legendární System Shock se za nedlouho vrátí v plnohodnotném remaku. Pracují na něm vývojáři z Night Dive Studios a půjde o něco jiného, než o nedávný remaster. Ten pouze upravil původní hru tak, aby běžela na moderních systémech, zvedl rozlišení a lehce upravil i grafiku. Jak moc remake zasáhne do původní hry, je zatím ve hvězdách, ale určitě víc, než ve zmíněném remasteru.

Bleskovky

  • 10. 6. 2016 - GOG spustil letní výprodej her a do 15:00 nabízí System Shock 2 zdarma ke stažení.

  • 30. 7. 2015 - Do dnešní 16. hodiny můžete za 2,74 € pořídit FPS Heroes Bundle, který nabízí Betrayer, System Shock 2, Fancy Skulls, Dead Effect, Zeno Clash, Xotic + DLC, Iron Grip: Warlord Scorched Earth DLC a Dino D-Day.

  • 15. 12. 2014 - Video: Přibližně takto by mohlo vypadat System Shock 2 v CryEngine 3.

  • 1. 6. 2014 - Spekulace: Prey 2, duchovní nástupce hry System Shock 2, vyjde ve třetím čtvrtletí rou 2016 a nabídne 10-20 hodin zábavy, 

  • 31. 5. 2014 - Obrazem: Takto by mohlo vypadat System Shock 2 v CryEngine.

REMAKE

System Shock 2: Enhanced Edition
System Shock 2: Enhanced Edition
Akční
PC
2021 - Blíže neurčeno
Hodnocení Metacritic:
92/100