Stygian: Reign of the Old Ones

Stygian: Reign of the Old Ones

Články

Vychází lovecraftovské RPG Stygian: Reign of the Old Ones

Další z mnoha her se hlásí k odkazu Lovecrafta, mistra hororu. Už tolik studií si při snaze adaptovat jeho děsy vylámalo zuby, ale našli se i tací, kterým se podařilo uchopit tento nelehký úkol za správný konec. Do jaké kategorie asi spadne dnes vycházející RPG Stygian: Reign of the Old Ones?

V tahovém RPG Stygian: Reign of the Old Ones se nepočítá se záchranou světa

Letošní dávku Lovecrafta představuje říjnová hororová detektivka Call of Cthulhu, případně ještě ne moc povedený Cultist Simulator. I příští rok bude na výběr z minimálně dvou titulů – akční adventury The Sinking City a tahového RPG Stygian: Reign of the Old Ones. Poslední jmenovaná se připomíná depresivním videem, které zve k vyzkoušení dema.

RPG Stygian: Reign of the Old Ones působí jako skvělá pocta Lovecraftovi

Prastaří chapadlatci jsou stále čím dál tím víc populární. Neplatí to jen ve světě knih a videoher, ale z vlastní zkušenosti mohu potvrdit i obrovské množství stolních her s tématikou lovecraftovského hororu. Ale když už to člověk vidí na každém kroku, začne se to dost zajídat. Proto mě první pohled na tahové RPG Stygian: Reign of the Old Ones nechal chladným, jenže pak jsem si vyzkoušel právě vydané demo a... míra mého aktuálního nadšení zavání až nepříčetností!

Cthulhu fhtagn! Stygian: Reign of the Old Gods přináší chapadla do tahového RPG

Cthulhu je stále lákavější téma pro počítačové hry. Je zjevné, že malebná poetika dvacátých let, temných kultů, šílenství a konce světa stále silněji promlouvá k vývojářům a dalším, kdo naskočili do chapadlového vlaku jsou turečtí Cultic Games. Ti před rokem uspěli na Kickstarteru a Steam Greenlight a pozvolna se chystají na finišování svého tahového RPG Stygian: Reign of the Old Gods, které vás zavede do města Arkham vztaženého do světa, v němž Prastaří žijí. Jak dlouho přežijete a jak dlouho si udržíte příčetnost?
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Datum recenze:
26. září 2019
Recenze