Star Wars: X-Wing

Star Wars: X-Wing

Články

Hry podle filmů: Dlouhá cesta ke kvalitě

Laciné pokusy vydojit ještě pár dolarů z populárního hitu kin, ale i pecky, o kterých se mluví se stejným obdivem jako o jejich filmových předobrazech. Hry podle filmů si prošly dost dlouhou a dost bolestivou cestu. Teď to ale vypadá, že se dostaly do cíle a nikdy nebyly v lepší formě. Možná i proto, že už vlastně podle filmů moc nejsou...

Fanoušci pracují na remaku legendární hry Star Wars: X-Wing

Pamatujete si ještě na vesmírné přestřelky stíhaček ve více než 20 let staré Star Wars: X-Wing? Podle mistra Loukoty se jedná o titul, který změnil herní historii. Ale kdo by si dnes týral smysly předpotopní grafikou a zvukem jak z Nokie 3310? Naštěstí pro všechny zhýčkané fandy Hvězdných válek skupina nadšenců vyvíjí mod s názvem XWVM, který celou hru převádí do enginu Unity.

Retro GamesPlay: hrajeme vesmírnou střílečku Star Wars: X-Wing

Příští týden bude mít v tuzemských kinech premiéru nový díl filmových Hvězdných válek, což je ideální příležitost vrátit se v našem retro gamesplayi k Hvězdným válkám herním. Nabídka SW her je široká, rozprostírá se přes celou řadu žánrů, ale vybrat jsme mohli jen jednu a volba padla na klasiku z žánru vesmírných stříleček Star Wars: X-Wing.

Star Wars hry, které změnily herní historii

Snad jen slepí a hluší byli milosrdně ušetřeni záplavy materiálů, souvisejících s premiérou nového dílu Hvězdných válek. Ať už film dopadne jakkoliv, lze rozhodně konstatovat, že herní stránka obrozeného světa Star Wars zůstává za tou filmovou pozadu. Situace ostře kontrastuje s érou před koncem společnosti LucasArts, která dohlížela na pestrou paletu herních titulů, zasazených do předaleké galaxie. Ačkoliv řada her, které vyšly s nálepkou Star Wars, rozhodně byly určené jen k vytažení bankovek z peněženek fanoušků, a i mírně nadprůměrné hry často působily jako kopie, zdaleka to neplatilo pokaždé. Minimálně pětice Star Wars her od LucasArts se zapsala do herní historie zlatým písmem, a dokonce inspirovala řady následovníků.

Síla vás provázej, GOG.com nabízí pořádné slevy na Star Wars hry

Jelikož se blíží 4. květen (May the Fourth be With You), GOG.com spouští slevovou akci na celou řadu titulů spojených se ságou Star Wars. Pokud vám tedy nějaký kousek v digitální knihovničce chybí, teď je ten správý čas na doplňování, protože v rámci Blaster a Saber Bundlu jde sehnat tyto hry s 37% respektive 76% slevou. Což už je nabídka, která se neodmítá, protože tohle jsou droidi, které hledáte.

GOG konečně nabízí hry od LucasArts včetně X-Wing a TIE Fighter

Denně na nás útočí baterie nových her, které záměrně vypadají staře, tentokrát ale čelíme útoku her, které nejenom staře vypadají (a nemyslím to ve zlém), ale staré jsou. Staré, ale dobré. Vlastně dobré, některé z nich i vynikající. Polákům z GOG se totiž podařilo na světlou stranu síly přetáhnout Disney a hry této firmy se postupně začnou objevovat v nabídce oblíbeného digitálního obchodu. A jestli vás Disney netankuje, což bych chápal, mělo byste si vzpomenout, že Disney už nějaký čas znamená i LucasArts a Lucasfilm. Na GOG si tak můžete nově zakoupit šestici her od LucasArts včetně trojice, která doposud v digitální podobě k mání nebyla - X-Wing, TIE Fighter a Sam & Max.