Splatoon

Splatoon

Články

Nové verze handheldu 3DS a 3DS XL vyjdou v únoru a chystá se i nový Fire Emblem

Pokud jste přemýšleli o koupi handheldu Nintendo 3DS či jeho variantě XL, posečkejte, protože 13. února vyjde nová verze (v JPN už je v prodeji), která bude ve spoustě věcí lepší oproti dosavadnímu modelu. Hned si všimnete nových tlačítek ZR a ZL, stejně jako C-Sticku, které by měly mít podobnou funkci jako dřívější přídavek Circle Pad Pro a umožní třeba lepší ovládání her pomocí natáčení kamery.

Nintendo představuje novou verzi 3DS a upřesňuje data vydání podzimních her

Nintendo představilo nový model populárního 3DS. Jde samozřejmě o redesign stávajícího modelu s několika novými funkcemi navíc, ne zbrusu novou verzi. Nové 3DS dostalo název New Nintendo 3DS, potažmo New Nintendo 3DS XL a prodávat se začne už 11. října, ovšem pouze v Japonsku. V letošním kalendářním roce se do Ameriky a Evropy nedostane.

Splatoon se hraje stejně dobře, jako vypadá

Při sledování tiskové konference Nintenda během E3 se mi po představení multiplayerové „střílečky“ Splatoon na tváři objevil úsměv. Japonci dokázali vzít obvyklý koncept, inovovat jej a dodat mu (aspoň na pohled) neuvěřitelnou hravost. A přitom stačilo nahradit realistické panáky morfujícími chobotnicemi a šedohnědé odstíny vyměnit za křiklavé barvy. Zbývala jediná otázka: bude hraní Splatoon stejně zábavné v reálu, jako bylo na videu? Po vyzkoušení hry během Gamescomu jsem si na otázku mohl odpovědět hlasitým: ano.

Seriál o skladatelích herní hudby a další články z Konzolista.cz

Naši kolegové z partnerského webu Konzolista.cz se pustili do tematického speciálu a rozhodli se zahájit vydávání profilů nejznámějších skladatelů herní hudby. Zatím je venku jen první díl, ve kterém je řeč o životě a díle dvorního spolupracovníka bývalých LucasArts Petera McConnela. Další díly budou následovat v nejbližší době. Vedle nového seriálu ale Konzolista.cz nabídl tradiční dávku recenzí a vzhledem k nedávné novinářské akci Nintenda i první dojmy z řady chystaných hitů této firmy.

Multiplayerová stříkanice Splatoon promění obrazovku v barevné peklo

Étrojková „tiskovka“ Nintenda prostřednictvím scének i předvedených her jasně ukázala, a v čem je Nintendo jiné. Stručně řečeno si Nintendo jede zcela po své linii a vytváří pro své zákazníky svět naprosto jiných her a zážitků, než jaké nabízí ostatní platformy a obecně herní firmy. Multiplayerová střílečka Splatoon je toho ukázkovým příkladem, i když hovořit o střílečce je v tomto případě nepřesné. Jde spíše o multiplayerovou stříkačku, jak hru trefně zaškatulkoval Lukáš Macura v přímém přenosu z Nintendo Direct během E3.

Bleskovky

  • 14. 1. 2016 - Nejlepší hry roku 2015 podle EDGE: 1. Bloodborne, 2. Metal Gear Solid V, 3. Splatoon, 4. Her Story, 5. Kerbal Space Program.

  • 24. 6. 2015 - Wii U exkluzivity Splatoon se celosvětově prodalo už přes milion kopií (476 tisíc v Severní a Jižní Americe, 368 tisíc v Japonsku, 230 tisíc v Evropě, 20 tisíc v Austrálii a Novém Zélandu.

  • 1. 6. 2015 - Britský žebříček prodejnosti 22. týdne roku 2015: 1. Zaklínač 3, 2. Splatoon, 3. Grand Theft Auto V.

  • 25. 3. 2015 - Nintendo potvrdilo, že Splatoon nebude žádným způsobem podporovat hlasový chat.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Datum recenze:
26. června 2015
Recenze