Solstice Chronicles: MIA

Solstice Chronicles: MIA

Články

The Red Solstice 2: Survivors nezapomíná na kooperaci, ale bude strategičtější

Podle naší recenze byla první The Red Solstice dobrou hrou v kooperaci i singleplayeru, ale příběh nedokázal zaujmout a grafická stránka už tehdy nebyla nic moc. Ve výsledku hra úplně nezapadla a tvůrci se ve vývoji rozhodli pro její pokračování The Red Solstice 2: Survivors.

Ve střílečce Solstice Chronicles: MIA se utkají hordy mutantů s mariňákem a jeho dronem

Solstice Chronicles: MIA. Ten název hovoří za vše. Jeho první část odkazuje na minulý projekt studia Ironward, střílečku The Red Solstice (recenze). A druhá část, MIA, neboli Missing in Action? Jejím zdrojem je hlavní postava, vesmírný mariňák, kterého zanechali na marťanské základně uprostřed mutantské apokalypsy. Než ale tahle akce skončí, chybět bude spíš pár tisíc mutantů, protože protagonista a jeho podpůrný dron jsou vzteklí, mohutně ozbrojení, a vyrazili zbavit Rudou planetu všech odporných příšer.

Solstice Chronicles: MIA za měsíc rozpoutá humorný masakr

Solstice Chronicles: MIA je hodně podobná frenetické akci Nex Machina, která vyšla před pár dny. Izometrický pohled, chaotické souboje, exotické prostředí, nespočet výbuchů, střel, plamenů a ovládání pomocí gamepadu. Jen je hra méně barevnější než Nex Machina, zato pravděpodobně mnohem ukecanější. A vychází příští měsíc.

Akční sci-fi Solstice Chronicles: MIA připomíná Crusader: No Remorse

Vzpomínáte na solidní kooperativní akci Red Solstice, které dal Dan ve své recenzi sedmičku? Vývojáři ze studia Ironward se k tomuto universu vrací ve svém novém projektu Solstice Chronicles: MIA, na který se snaží vybrat peníze skrz crowdfunding na Figu. Tentokrát ale nepočítejte multiplayerem multiplayerem, Chronicles je ryzí akce pro jednoho hráče, která mi hned z prvních videí nejvíce připomíná nesmrtelnou Crusader: No Remorse.
Hodnocení Metacritic:
68/100