Soldier of Fortune

Soldier of Fortune

Články

Vzpomínáme: Soldier of Fortune nebyl tak krvavý, jak si pamatujete

První výstřel brokovnicí do panáka v Soldier of Fortune si pamatuje každý – už jen kvůli tomu, že jej následně mnohokrát zopakoval. Odpadávající končetiny po použití těžkých zbraní působily v době vydání v Evropě, 27. března 2000, jako ten nejdrsnější hardcore vynález vývojářských maniaků z Raven Software. Návrat do světa Soldier of Fortune s odstupem skoro dvou desetiletí paradoxně vykreslí docela odlišný obrázek než honbu za senzacemi.

Retro GamesPlay: hrajeme krvavou střílečku Soldier of Fortune

Dneska už jsme prezentací explicitního násilí ve hrách přesycení do stavu otupění, protože grafika ve střílečkách a jiných akčních hrách je na jiné úrovni než byla v roce 2000. Když vyšla střílečka Soldier of Fortune od Raven Software a bylo v ní možné ustřelit nepříteli jednotlivě hlavu, ruku, nohu a jiné části těla, byla z toho řada hráčů u vytržení. Stejně jako cenzorské instituce po celém světě, které pak hru buď zakázali normálně prodávat (zdravíme do Německa) nebo ji šoupli do ranku zábavy pro dospělé, těsně vedle porna (měj se hezky Kanado). Nabízí se však otázka, jestli je prezentace násilí jediným tahákem Soldier of Fortune, nebo jde zároveň o zábavnou střílečku. A odpovíme si na ni v dalším retro gamesplayi.

Předoperační prohlídka Soldier of Fortune Payback

Jen ti nejdrsnější z nejdrsnějších to mohou podstoupit. Máte vy osobně vhodné předpoklady?

Soldier of Fortune PayBack oficiálně & trailer

Průtahy omluveny tím, že si tvůrci dali záležet na pořádném traileru, který se po technické stránce vyrovná úplné špičce.

Konkrétní detaily o Soldier of Fortune PayBack

Žoldák prožije nástrahy autentických bojových operací po celém světě a opět při tom rozcupuje nepřátele na kousky.