SimCity 2000

SimCity 2000

Články

Hry v muzeích. Je to umění nebo ne?

Co je umění? Kdo a na základě čeho o tom rozhoduje? To jsou věčné otázky, vyvolávající množství diskuzí, vzájemných shod i rozporů, které nepanují jen v běžné společnosti, ale i v odborné vědě. V ní se touto problematikou zabývá estetika, přinášející několik možných řešení. Ani jedno však zatím nenabídlo jednoznačnou odpověď. Muzea a galerie, v nichž by člověka napadlo hledat umění na první místě, dost často fungují na základě vlastních pravidel, infrastruktury a intuice, která se moc neohlíží na odbornou teorii. Nebude tedy zas tak velkým překvapením, že stejně jako se kdysi váhalo nad tím, jestli může být modernistická malba, fotografie, film či komiks uměním, visí v poslední dobou podobný otazník i nad hrami.

GOG vykopává: spustil obrovské letní slevy a rozdává hry zdarma

Ještě předtím než vám vyprázdní peněženku blížící se Gabe Newell, můžete si ji na blížící se masakr natrénovat na GOGu. Poláci totiž na svém portálu spustili obří slevovou akci, kdy budou po následujících 18 dnů nabízet hromadu her ve velkých slevách, přirozeně bez DRM. A nebyl by to GOG, aby si pro nás nepřipravili taky nějaké bonusy a hry zdarma. Vymysleli tak lišácký systém, kdy čím více utratíte, tím víc dostanete zadarmo.

EA rozdává na Originu zdarma rozšířenou verzi SimCity 2000

Kdybych byl býval věděl, že EA skrze Origin nabídne SimCity 2000 ve verzi Special Edition v roce 2014 zadarmo, nekoupil bych si v roce 1999 krabicovou verzi. Ale takový je už osud. Nejlepší díl v sérii městských simulací SimCity, dokonce v nejlepší edici, lze poslední dva dny pořídit skrze digitální distribuci Origin v rámci programu On the House. Odkaz na kartu hry na Originu je zde. 

Hledání zatraceného času: Transport Tycoon tehdy a dnes

Budovatelské strategie patří do nevelké sorty her, jež přes svou (povětšinou) nenásilnou stránkou dokážou zaujmout nejen casual hráče, ale i tvrdé hardcorové ultras. Vedle série SimCity a jejího masivně úspěšného levobočka The Sims patří do výkladní skříně tohoto žánru především původní Transport Tycoon.

Bleskovky

  • 22. 4. 2015 - Do charitativní Humble Origin Bundle 2 přibyly další čtyři hry - Wing Commander III, Wing Commander IV, SimCity 2000 a Ultima VII.

  • 10. 12. 2014 - Origin nabízí zdarma ke stažení SimCity 2000 Special Edition. (thx s.hih)

Hodnocení Metacritic:
62/100