Shenmue

Shenmue

Články

Zatímco čekáme na Shenmue 3, blíží se remaster obou předchozích dílů

Od kickstarterové kampaně Shenmue 3 uběhly již tři roky. S více jak šesti miliony dolarů vybraných od důvěřivých fanoušků jde stále o nejvýdělečnější videohru této crowdfundingové služby a z hlediska úplně všech projektů sedí na úctyhodném 12. místě. Hra by měla dorazit ještě letos, což zároveň platí i pro nově oznámené remastery Shenmue a Shenmue 2.

Tvůrce Shenmue: Na začátku byl sen...

Shenmue. Libozvučný název open-world adventury pro Dreamcast zaznívá v debatách pokaždé, když přijde řeč na žebříčky nejlepších her všech dob. Příběh jejího vývoje ale není příběhem o úspěchu a uznání, spíše naopak. Jde o kroniku mapující snahu o naplnění neuvěřitelně ambiciózních plánů, během kterých se nehledělo na peníze, ale pouze na to, udělat nejlepší hru historie.

Bleskovky

  • 11. 9. 2017 - Neoficiálně: Hned několik obchodů zařadilo do nabídky PS4 verzi her Bayonetta, Vanquish a pack Shenmue 1 a Shenmue 2 (tento pack i pro Xbox One).

  • 16. 5. 2016 - SEGA by se ráda ihned pustila do HD verzí Shenmue I a II pro současnou generaci konzolí, ale brání ji v tom např. licencované produkty v původní hře.

  • 5. 10. 2015 - Kid Nocon, vývojář fanouškovského projektu Shenmue HD, přijal pracovní nabídku od vývojářského studia hry Shenmue 3.