Shadowgate
Věková dostupnost

Shadowgate

Články

Indie Trip #2 - Pavel hraje desítku zajímavých nezávislých her

Před čtrnácti dny vás vzal Pavel na první výlet či spíše exkurzi po třináctce převážně připravovaných nezávislých her různého charakteru a nyní vás zve na podobný výlet znovu. Desítka titulů, které si Pavel v následujícím gamesplay videu zahraje, nabízí soubor radikálně odlišných zážitků v často obhroublém zpracování, což je dáno prostým faktem, že jde ve většině případů o alfa dema či prototypy. Některá z her vám ale určitě do oka padne. Konkrétně vás čekají následující tituly:

Remake adventury Shadowgate nabízí porovnání s originálem

Shadowgate byla zajímavá adventura na MAC a později NES, která si získala popularitu především díky temné atmosféře a vysoké obtížnosti. Řešení složitých hádanek ve tvrzi, kde vám s chybnou odpovědí hrozí smrt a nutnost začít celou pouť znovu, prostě má své kouzlo. A když k tomu navíc přidáte časový limit, je výsledkem skvělý zážitek. Když přijdete s moderním remakem, máte své jisté – pravověrní adventuristé vám urvou ruce při vzpomínání na legendu.

Remake adventury Shadowgate oznamuje s novým videem i příchod bety

Každému opravdu kovanému adventuristovi muselo zaplesat srdce, když byl nejprve oznámen remake stařičké klikací Shadowgate a následně se i skrze crowdfunding zaplatil. Nyní se pomalu, ale nezadržitelně blíží letní vydání hry a s novým trailerem přichází i oznámení betatestu, do nějž se můžete dostat za předobjednávku Shadowgate. Pokud byste ale nechtěli tento proces investice vlastních peněz uspěchat, možná vám více napoví příběhový trailer. 

Remake fantasy adventury Shadowgate dorazí v létě

Rok a půl uběhl jako voda a remake stařičkého Shadowgate se připomíná videem i letním datem vydání. Nevíte o čem mluvím? Přeci o Shadowgate, adventuře z roku 1987, která svého času zaválela na Mac a dalších počítačích či konzolích. Ačkoliv od vydání hry uplynulo spoustu let, survivalová nátura Shadowgate (nutnost řešit v tajemném hradě puzzly v omezeném čase) stále oslovuje tisíce fanoušků.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
68/100
Datum recenze:
1. října 2014
Recenze