Máte námět či připomínku? Napište nám
Satisfactory

Satisfactory

Články

Masivní update pro výbornou simulaci Satisfactory přidává potrubí, hra brzy vyjde na Steamu

Loni v březnu se v Epic Games Storu objevila možná trochu nenápadná indie hra Satisfactory od tvůrců Goat Simulatoru. Inspiraci čerpala z českého Factoria a o jejím úspěchu svědčí informace o půl milionu prodaných kusů, což hra zvládla za pouhé tři měsíce od vydání a kdo ví, jak daleko je nyní, po téměř roce v předběžném přístupu. Satisfactory dostává gigantický update a brzy jí skončí exkluzivita u Epicu.

Epic Games Store implementoval hodnocení her. Známe i odhadovaná čísla prodejů konkrétních titulů

Uživatelé Epic Games Storu prakticky od jeho spuštění volají po možnosti hodnotit nabízené hry. Uživatelské recenze, které jsou nedílnou součástí Steamu, v Epic Games Storu stále chybí a ještě nějakou chvíli chybět budou. Ale konečně došlo k implementaci agregátu OpenCritic, který shromažďuje recenze kritiků podobně jako Metacritic. Kromě toho dostáváme odhadovaná čísla z prodejů nejpopulárnějších her obchodu.

Prvním hrám vypršela roční exkluzivita Epicu

V roce 2019 se hodně mluvilo o novém digitálním obchodě Epic Games Store a jeho politika stále vyvolává emoce na různých stranách barikády. Někomu je další nainstalovaný launcher putna, jiný ho nemůže vystát kvůli agresivnímu získávání exkluzivit, další si jednoduše počkají ten rok na uvedení her na Steam a ostatní platformy. A ten poslední typ hráčů se dočkal právě teď.

Seznam exkluzivních her na Epic Games Store

Snad jednou týdně se objeví zpráva o úplně nové, případně již dříve oznámené hře, která se na určitou či neurčitou dobu stane exkluzivitou Epic Games Storu. Lidský mozek není schopný si všechna ta oznámení pamatovat, proto jsme se rozhodli shromáždit všechny takové hry na jednom místě. Počítadlo se prozatím zastavilo na 101.

Metru se daří víc na konzolích, ale Epic je pro THQ Nordic nejsilnější platformou

Sérii Metro mám zafixovanou jako střílečku, která má za svůj domov počítačovou scénu, a určitě v tom nejsem sám. Je proto překvapivé, že v případě třetího dílu Metro Exodus hráči častěji berou do rukou gamepady namísto myši a klávesnice. Na vině by mohlo být nečekané stažení hry ze Steamu a její distribuce pouze přes Epic Games Store, co se počítačové platformy týče. Ale ani tam si vydavatel THQ Nordic nestěžuje.

Simulátor automatizace výroby Satisfactory je v early accessu u Epicu

Kutej, postav, kutej, postav, spoj pásem a přestaň kutat. Kdo ví, proč je automatizace jako stěžejní prvek hry tak uspokojujícím mechanismem. Když vidíte, jak vám pod rukama vzniká obrovská továrna, která s pomocí vrtáků a pásů dělá vaši práci s mnohem větší lehkostí, rychlostí a efektivitou, hned máte lepší den. A v Satisfactory prakticky o nic jiného nejde.