Rome: Total War

Rome: Total War

Články

10 největších historických nepřesností v sérii Total War

Strategická série Total War se pyšní tím, že své hráče vrhne stovky let zpátky do historie a nechá je zažít válku i politiku tak, jak byly tehdy skutečně vedeny. A je to pýcha zasloužená, protože žádná jiná série vám nenabídne tak ohromné historické bitvy, tak megalomanské kampaně, tak skvělý pocit z expanze a dobývání světa dnů minulých. Vývojáři přesto vyrobili spoustu malých i velkých, vtipných i podivných dějepisných nepřesností. Ty nejzásadnější z nich prozkoumá tento článek.

Nechcete čekat na Tróju? Zkuste si Total War v době bronzové díky povedeným modům

Po oznámení A Total War Saga: Troy jsme s Alešem v redakčním pokecu lamentovali, že bychom místo lokálního zaměření pouze na trojskou válku raději viděli plnohodnotný Total War zasazený do naprosto fascinující éry pozdní doby bronzové. A světě div se, on už takový Total War existuje! Samozřejmě nikoliv oficiální, ale fanouškovské mody jsou občas podobně působivé jako produkce Creative Assembly.

Kohorty nástup! Rome: Total War II zřejmě vytáhne do boje

Než propadnete nadšenému válečnému ryku, tak vás musím zchladit, ještě nemáme žádné...

Rome: Total War i SW: Battlefront v GamePage

V zítřejším díle GamePage, který připravil Ondřej Broukal, uvidíte recenze hned tří zajímavých podzimních titulů.

Rome: Total War konečně hotova

Společnost Activision dnes oznámila, že už je další strategie z řady Total War - Rome: Total War - hotova a na cestě do lisoven.

Rome: Total War - nové obrázky a info

Připravovaná strategie Rome: Total War vás zavede do dob starověkého Říma, ovšem kromě něj budete moci ve hře ovládat i armády Egypta, Kartága, Řecka či mnoha dalších národů.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
92/100
Datum recenze:
13. října 2004
Recenze