Rocksmith 2014 Edition

Rocksmith 2014 Edition

Články

Rocksmith 2014: Struny rockové zimy

Umění hrát na strunné nástroje, konkrétně na kytaru, pro mě stojí někde na pomezí pochopení teorie superstrun a jemné hodinářské práce. Při těch několika pokusech o objetí krku kytary rukou a tisknutí prstů na struny jsem se cítil trapně jako invalida na startu maratónu a raději jsem se vrátil k obdivování Olgy z Toy Dolls, když rozjíždí Šavlový tanec.

Kachničky a zombie střílečka na videu z Rocksmith 2014

Vývojáři z Ubisoft San Francisco se snaží přitáhnout vaši pozornost k novému dílu hudební hry/trenažéru Rocksmith videprezentací několika nových prvků, které do své hry-výukového nástroje přidali. Ať už je to nová sada miniher, které gamifikují procvičování základních technik hry na kytaru, nebo nově zpracované žebříčky, co hráči předhazují challenge dle jeho postavení vůči ostatním hráčům.

Nový Rocksmith vás nechá jamovat s virtuální kapelou

Ubisoft na základě nijak nedoloženého výzkumu tvrdí, že 95 % majitelů Rocksmith na konto cvičení ve společnosti zmíněné hry zlepšilo své schopnosti v hraní na kytaru. Dá se předpokládat, že by k tomu došlo i při obyčejném cvičení bez návaznosti na Rocksmith, ale život na „kdyby“ nehraje. Je tu momentálně 1,4 milionu lidí, kterým se první hra zalíbila a Ubisoft počítá, že se tento počet skrze Rocksmith 2014 ještě rozšíří. Hra vyjde na PC, PS3, X360 a Mac letos v říjnu hned s několika novinkami, potažmo spíše úpravami.

Bleskovky

  • 26. 8. 2016 - Video: Ubisoft připravuje remasterovanou verzi hry Rocksmith z roku 2014, která vyjde 4. října.

  • 24. 9. 2014 - 6. listopadu vyjde Rocksmith 2014 pro PS4 a Xbox One. Dříve pořízená DLC bude možné pro novou verzi stáhnout zdarma.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
31. října 2013
Recenze