Risen 2: Dark Waters
Věková dostupnost

Risen 2: Dark Waters

Články

Piranha Bytes: Studio, které nepřekročilo vlastní stín

Snad do konce života mi zůstane v paměti bezpečně usazená moje první zkušenost s německým RPG Gothic. Hra byla tehdy přiložená na dvou CD u Levelu, vypadala na svou dobu dostatečně zajímavě, rozjel jsem ji na archivním domácím notebooku a bylo to RPG, což bylo pro mě v onom věku kolem dvanácti let naprosto zásadní. Co mě ovšem čekalo ve hře, bylo šokující, počínaje ovládáním a konče prvním krysokrtem, neschopností otevřít truhlu a prvním nešťastným pádem znamenajícím jistou smrt. Nevydržel jsem u Gothicu snad ani půl hodiny, jen abych se k němu vrátil po několika měsících a hře propadl na několik dalších let.

THQ Nordic se rozrůstá o německá RPG od studia Piranha Bytes, chystá se asi Elex 2

Už to začíná být ohrané, ale společnost THQ Nordic opět vyrazila na nákupy a vrátila se s dalším středně velkým studiem. Nejnovějším úlovkem je německé Piranha Bytes založené v roce 1997, které o pět let později změnilo vlastníka, kterého má dodnes. THQ Nordic spolu se studiem získává i práva na tři hlavní značky: Gothic, Risen a Elex.

Návody, češtiny a wallpapery z ABCgames

Z materiálů, které za poslední doby přibyly v databázi ABCgames je tentokrát třeba vypíchnout návody na Stranglehold, Risen 2 (dokončení) nebo Zaklínač 2 (další část). K tomu si přidejte češtiny na Civ V: Gods & Kings nebo Gabriel Knight 1, tradiční várku trainerů i wallpaperů a máte hned o důvod více se mrknout na kompletní rozpis nového matroše do článku, nebo přímo na webu ABCgames.

Návody, češtiny a wallpapery z ABCgames

Další obsahový update u kolegů z ABCgames usadil v nabídce dostupných materiálů první část návodu na dvojici RPG Risen 2 a Zaklínač 2, češtiny na Black Buccaneer či BlowOut, ale i nové wallpapery z RAGE či datadisku Chains of Eternity pro EverQuest 2. Kompletní výpis nově přidaného obsahu najdete buď v článku, nebo rovnou na ABCgames.

Risen 2 demo vás vezme na chvilku mezi piráty

Je velmi pravděpodobné, že ten, kdo měl alespoň letmý zájem o Risen 2, už si hru koupil a...

Risen 2: Dark Waters - videorecenze české PC verze

Společně se Zaklínačem představuje Risen (respektive i Gothic) od týmu Piranha Bytes...
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
69/100
Hodnocení čtenářů:
100/100
Datum recenze:
27. dubna 2012
Recenze