Republic: The Revolution

Republic: The Revolution

Články

Vyobrazení Prahy a Česka ve hrách: (post) komunistická pasivita a středověká exotika

I když je značka Deus Ex v naších zemích oblíbená, oznámení třetího dílu Deus Ex: Mankind Divided se přesto setkalo s větší než obvyklou dávnou entusiasmu. Ukázalo se totiž, že jednou z lokací ve hře je i futuristická Praha. Zdaleka nejde o tak mimořádnou událost, jako byly první výskyty českého prostředí ve hrách dekádu, dvě nazpět. O to větší otázkou ale je, jak si vývojáři z Eidos Montreal Prahu konce 30. let 21. století představují. Obvyklá vykreslení českého hlavního města, potažmo i zbytku Čech, Moravy a Slezska, totiž jako červená nit klišé spojují dva hlavní motivy: pasivita domácích v krizové situaci a drsná "východní" exotika.

Hledání zatraceného času: Republic The Revolution a mýtus politické hry

Blíží se nám volby a při sledování všemožných nemožných politických afér je nutné si přiznat, že z pohledu cynického diváka je politika nesmírně zábavnou činností! Která jiná činnost má navíc tak drastický vliv na naše okolí, nervy, peněženky či na náš humor? Úsměv však zamrzne při zjištění, že navzdory tisícovkám vydaných herních titulů prakticky neexistuje jediná solidní hra, která by se snažila to neustálé pletichaření simulovat. Výjimkou z pravidla je snad pouze postarší a pozapomenutá Republic: The Revolution z roku 2003, jejíž finální verze však byla pouhým odstínem ambicí jejích vývojářů.

O čem bude Republic: The Revolution?

Jak jsme vás o víkendu informovali, hospodářsko-politická strategie, či lépe simulace, Republic: The Revolution je hotova.

Republic: The Revolution hotova - oficiálně

Eidos dnes vydal oficiální prohlášení o tom, že chystaná hospodářsko-politická strategie Republic: The Revolution od Elixir Studios je hotova a také potvrdil datum vydání pro Velkou Británii, které bylo stanoveno na 5.

Pohlednice z Republic: The Revolution

Eidos Interactive se pochlubil dalšími pěti ukázkami z jejich nadcházející real-time strategie s příchutí politiky - Republic: The Revolution, kterou připravují Elixir Studios.

Svrhnout vládu v Republic: The Revolution

Děj připravované hry Republic: The Revolution je zasazen do post-sovětské republiky jménem Novistrana.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
62/100
Datum recenze:
10. září 2003
Recenze