Rain World
Věková dostupnost

Rain World

Články

Čtenářský GamesPlay – Rain World

Ve hrách se vyskytují nejrůznější hlavní postavy včetně lidí, smyšlených bytostí, strojů a samozřejmě i zvířat. A jedním z nejpodivnějších je slimákočka ze survival dobrodružství Rain World, které se dočkalo pozitivního přijetí nejenom u nás na Games.cz, ale na celém světě. A to navzdory faktu, že jde o brutálně obtížnou hru, která „méně odolné či tolerantní hráče zničí, přežvýká a vyplivne,“ jak ve finálním verdiktu nad hrou zmiňuje Honza Slavík v textové recenzi. Jak si povede náš čtenář s nickem Lazer Deer? Sledujte jeho snažení v dalším čtenářském gamesplayi.

Hardcore plošinovku Rain World rozšíří dvě nové slimákočky a multiplayer

Rain World nám v dubnu dokázala, že spojení plošinovky se survival prvky dokáže být zatraceně zábavné, pokud tedy dokážete udržet nervy na uzdě. „Kolosální, nesmlouvavá, atmosférická, krutá i přenádherná, komplexní a s nečekanou hloubkou herních mechanik,“ taková hra dokáže být podle Honzovy recenze. Tvůrci z Videocult však nelení a pracují na prvním velkém rozšíření, které potěší jak hardcore publikum, tak i ty méně otrlé hráče.

Herní pořad Games TV představuje hardcore RPG The Surge a další nesmlouvavé tituly

Nejenom díky Dark Souls se už pár let daří do her zpátky dostávat vysokou obtížnost a náročnou hratelnost, v jejímž rámci hráče nikdo nevodí za ručičku, ale všechno si musí vybojovat, popřípadě si na všechno přijít. Nedávno vydané postapo akční RPG The Surge by takovou hrou chtělo být. Jestli se mu to daří, ale hlavně, jestli zároveň hráče zvládá bavit, se dozvíte v dalším díle našeho herního pořadu Games TV z úst Lukáše Grygara. Co dalšího vás v tomto díle čeká?

Slimo-kočka přichází! Plošinovka Rain World vyjde už na konci března

Petr se na plošinovku Rain World, jejíž hlavní hrdinkou je směsice slimáka a kočky, velice těší, jak dokazuje tenhle článek. V něm je psáno, že hra vyjde někdy ve druhé polovině letošního roku, ale ouha! Chybička se vloudila. Naštěstí. Nové datum vydání bylo totiž stanoveno na překvapivě brzký 28. březen! A spolu s tímhle radostným oznámením na svět přišel i nový trailer pojednávající o osudu slimo-kočky.

Slimo-kočka z Rain World zabojuje o přežití v druhé polovině roku

Skromný výčet her, které měly vyjít v roce 2016, ale nestihly to, survival plošinovku Rain World nezahrnul, i když by měl. Jednak se v redakci na hru těšíme, jednu chvíli měla vyjít i loni, ale hlavně se její vývoj pořádně protahuje – podle původního slibu z Kickstarter kampaně měla hra vyjít už v prosinci 2014. A jak je na tom hra se slimáčí kočkou v hlavní roli nyní? Poslední tisková zpráva hlásá, že díky Adult Swim Games vyjde Rain World pro PC a PS4 někdy v druhé polovině letošního roku. Do vydání Rain World tedy zbývá ještě spousta času, který můžeme v mezičase vyplnit připomínkou, o čem vlastně hra je, a co vás v ní čeká.

Hand of Fate 2, Full Throttle, Rain World - podívejte se na indie trailery z PlayStation Experience

Včera jsme si shrnuli všechny trailery z víkendové PlayStation Experience (a že jich bylo), teď přišla řada na nezávislé tituly, kterých také nebylo málo a připomněly se celou řadou videí. Několik z nich připomnělo svou existenci a pár dalších o ní vůbec publikum zpravilo.

Bleskovky

  • 15. 4. 2014 - Survival plošinovka Rain World vyjde také na PSN a PSV.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
66/100
Datum recenze:
25. dubna 2017
Recenze