Project Gotham Racing

Project Gotham Racing

Články

Dwayne „The Rock“ Johnson s Billem Gatesem před 19 lety představili první Xbox

V roce, kdy na trh vtrhla fenomenální konzole PlayStation 2, Microsoft teprve oznámil svou první konzoli nazvanou jednoduše Xbox. K hráčům se dostala až o dva roky později, a i když se prodávala překvapivě dobře, nešlo o úspěch. Tedy ne finanční úspěch. Ale vděčíme jí za další generace konzole Xbox a jednu z nejlepších herních sérií vůbec – Halo.

Eric Hirshberg, CEO Activision, o zrušených projektech

Eric Hirshberg, výkonný ředitel společnosti Activision, v rozhovoru pro server Joystiq prozradil pár velmi zajímavých zákulisních informací. Tak například naznačil, proč se ještě minulý rok připravované pokračování relativně úspěšné série True Crime s podtitulem Hong Kong, nikdy neobjevilo na pultech obchodů. V podstatě za to mohli vývojáři z United Front Games: „Hra byla dvakrát odložena, rozpočet byl dvakrát navýšen a nakonec se to nafouklo do takových rozměrů, že by musel přijít obrovský úspěch, aby se hra zaplatila. Výsledný produkt však neměl na špičku v rámci svého žánru.“ Smutné, jelikož v roce 2009, kdy byla městská akce True Crime: Hong Kong oznámena na předávání cen VGA, jsme byli celkem nadšeni.

Pro Bizarre Creations svitla naděje

Včerejší zpráva o plánovaném prodeji Bizarre Creations, kteří stojí za hrami jako Blur či James Bond 007: Blood Stone (recenze přijde zanedlouho) poměrně otřásla některými kruhy herního průmyslu. Activision si rozhodně nezískala tímto krokem mnoho příznivců a dvě stovky vývojářů ze studia jistě neměli lehké spaní.

Project Gotham Racing se vrací, MS hledá vhodné tvůrce

Vývojáři z Bizarre Creations už jsou 3 roky v područí Activision, ale závodní značka Project Gotham Racing, která patří Microsoftu, žije dál i bez nich. Důvěryhodný zdroj to naznačil magazínu Develop, podle kterého Microsoft vyjednává s několika evropskými studii o další PGR hře pro X360.
Hodnocení Metacritic:
85/100