PES 2015

PES 2015

Články

Best of 2014: Nejlepší sportovní hra

Nemá cenu si nic nalhávat, kategorie sportovních her nepatří během našeho vyhlašování nejlepších her roku mezi ty nejdynamičtější. Stálice, které se v ní každým rokem objevují, si udržují neoddiskutovatelně vysokou kvalitu a zároveň si vzhledem ke svému každoročnímu vycházení nemohou dovolit zásadně vyniknout – protože čím více inovací přinesou v jednom roce, o to těžší to budou mít v roce následujícím. Při pohledu na minulé vítěze je ale patrné, že čas od času se přesto nějaká ze slavných sérií „utrhne“ a provede vývojový skok, který si zaslouží ocenění.

Vyzkoušejte demo nepřiznané onlineovky Destiny

Zřejmě kvůli absenci PC verze neprojevil tuzemský hráč o nepřiznanou onlineovku Destiny od Bungie žádný oslnivý zájem (čísla nečekejte, ale je to tak). Ve světě je však situace opačná a možná se nechají Češi a Slováci utáhnout alespoň na demoverzi, která je od včerejška dostupná na PSN a Xbox Live pro všechny verze hry (PS4, PS3, X360, Xbox One), jak upozorňují tvůrci z Bungie.

Mario Götze v novém videu o PES 2015 přiznává, že je PES

Už vám někdy Mario Götze řekl, že je PES? V novém traileru něco podobného zažijete, protože tvůrci z Konami vzali scénář videa, které má upoutat na zítřejší vydání PES 2015, poněkud vážněji, než by bylo záhodno. Občasný patos o tom, jak je fotbal krásná a vznešená hra, není od věci, ale Götzeho komentář se znatelným akcentem už tlačí na pilu trochu moc. Myslím, že změna hráče a prostě „Zlatan wants you to play this game!“ s ještě silnějším akcentem by fungovalo lépe. Neznamená to ale, že je video k ničemu. Naopak.

První update přidává do PES 2015 Spartu Praha a Slovan Bratislava

Ve čtvrtek 13. listopadu konečně získá FIFA 15 soupeře a začne rok trvající souboj o krále virtuálního fotbalu. Letošní ročník kopané od EA Sports postavil na hřiště solidně vyvážený tým bez velkých hvězd, zatímco soupeř od Konami (vůbec poprvé ale hru nedělali Japonci, nýbrž Britové) už několik měsíců anoncuje, že do zápasu vyšle tým zbrusu nový – a po dlouhé době se o vítězství pořádně popere, samozřejmě v rámci pravidel. První recenze od kolegů ze zahraničních webů a magazínů dávají Konami za pravdu, což si brzy sami ověříme. Pro fanoušky série, kteří recenze nepotřebují a koupi PES 2015 mají dávno rozhodnutou, však bude více zajímat obsah prvních dvou updatů.

Video z PES 2015 představuje nový mód a hrátky se skládáním týmu

Herní fotbal není jen FIFA, což se letos opět pokusí dokázat série Pro Evolution Soccer, respektive letošní PES 2015. Přinese velkou řadu novinek v rovině formální, ale též v oblasti ovládání, o čemž jsme více psali v tomto článku. Nejnovější video představuje myClub mód, který by měl výraznou měrou oživit zážitek v rámci online klání.

PC verze PES 2015 je na půli cesty mezi old a next gen verzí

Adam Bhatti si mezi PC hráči neudělal moc fanoušků prohlášením, že PC verze PES 2015 bude hybridem mezi next-gen a old-gen verzemi. „Stejné módy a hratelnost jako na PS4/Xbox One, lepší grafika než na PS3/X360. Zaměřili jsme se na přístupnost a kvalitu v jednom.“ Že nešlo jen o škádlivé strašení nyní potvrzují i zveřejněné minimální a doporučené hardwarové požadavky hry.

Bleskovky

  • 8. 6. 2016 - Konami vypne 25. srpna (v 6:00) online servery pro hru PES 2015.

  • 13. 10. 2014 - Minimální a doporučené systémové požadavky pro Pro Evolution Soccer 2015 nejsou krvavé.

  • 29. 9. 2014 - PES 2015 poběží na PS4 v rozlišení 1080p při 60fps, na Xbox One a PS3 pak v 720p při 60fps.

  • 8. 7. 2014 - v PES 2015 si budete moci hráče do vlastního klubu zakoupit buď mikrotransakcemi nebo za herní body.

  • 26. 6. 2014 - Obrazem: První screeny a videa z Pro Evolution Soccer 2015.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
23. prosince 2014
Recenze