PlanetSide 2

PlanetSide 2

Články

V PlanetSide 2 půjde v blízké budoucnosti budovat a bránit základny

Rozhodně se nedá říci, že by tvůrcům online akce PlanetSide 2 chyběly ambice. Právě naopak, jak napovídá stream na Twitchi, mají v rukávu schovaná esa a nebojí se je použít. Tři roky po vydání v listopadu 2012 (PC) představili možnost budovat na rozsáhlých mapách základny a obranné struktury. K dispozici budou například umělou inteligencí ovládané věže, generátory a obranné zdi.

Rozjásaný trailer zvěstuje příchod PlanetSide 2 na PS4

Free-to-play MMOFPS PlanetSide 2 se konečně dočkala své premiéry i na PlayStation 4 a tuto událost oslavuje novým videem. Pokud se hra od doby, kdy jsem ji hrál na PC nezměnila, pak je toto video poněkud zavádějící, protože evokuje spíše akci typu Halo a ne poměrně specifický styl PlanetSide 2. Nic to ale nemění na tom, že si můžete hru zkusit sami a zdarma a zjistit, zda vám její styl sedne.

Free-to-play MMO střílečka Planetside 2 vyjde na PS4 koncem měsíce

F2P FPS MMO (bohužel, více zkratek mne již nenapadá) akce PlanetSide 2 má na PlayStation 4 nakročeno již nějaký ten pátek a nyní již konečně víme, že hra vyjde 23. června a odbude si tak svoji premiéru na next-genové konzoli. Jen u této to ale skončit nemusí – připomínám, že studio Sony Online Entertainment přešlo pod nového majitele, změnilo jméno na Daybreak, a v budoucnu chce přinášet zábavu i na konzoli od Microsoftu a k tomu také na mobilní platformy.

Sony Online Entertainment se trhla od Sony a „těší se na tvorbu her pro Xbox One“

Na MMO poli došlo k menšímu přesunu, který se ale týká relativně velkého online hráče. Sony prodala svou MMO divizi Sony Online Entertainment investiční skupině Columbus Nova. Na to konto se SOE stává nezávislým studiem a zároveň se přejmenovává na Daybreak Game Company. Pro herní základnu samotné společnosti by se nemělo nic měnit, tím spíše, že v čele studia stále stojí John Smedley, který de facto stojí za úspěchy celého, nyní již bývalého, Sony Online Entertainment.

PlanetSide 2 představuje plány do budoucna a létadlo Valkyrie

Nejprve k tomu tradičnímu. PlanetSide 2 čekají poměrně velké změny, což vám naznačí video, které najdete v článku. Dojde k překopání spousty jednotlivých prvků u povolání, jako je třeba věž u inženýrů, upraveny budou věci ohledně bitevních tanků, sekundárních zbraní, budou představeny i nové zbraně, které budou odpovídat jednotlivým stylům tří válčících frakcí.

Válečný reportér se hlásí z Auraxis v PlanetSide 2

Je to tak jednoduchý nápad, až mne zaráží, že někoho nenapadl dřív a hlavně, že jej neuchopil víc komplexně. Prostě vezmete multiplayerovou střílečku nebo rovnou MMO jako je PlanetSide 2 a zpracujete video z ní formou válečné reportáže. Nebo v tomto případě napůl propagandistického videa.

Bleskovky

  • 12. 6. 2015 - PS4 verze Planetside 2 nakonec nebude uzamčena na 30 FPS.

  • 3. 6. 2015 - PlanetSide 2 vyjde na PS4 23. června.

  • 26. 1. 2015 - PlanetSide 2 si zapsalo nový světový rekord v počtu hráčů FPS střílečky v jedné bitvě, sešlo se jich 1158. (+ nové obrázky a dvě hodiny gameplay záběrů z PS4 verze)

  • 21. 1. 2015 - PS4 verze Planetside 2 poběží při 30 FPS.

  • 7. 1. 2015 - Uzavřená PS4 betaverze PlanetSide 2 poběží od 20. ledna.

  • 6. 1. 2015 - Datum spuštění PS4 betaverze Planetside 2 bude známé během několika dní.

Hodnocení Metacritic:
84/100