Pikmin 3

Pikmin 3

Články

Best of 2013: Nejlepší hra pro děti (a rodiče)

V roce 2013 jsme se konečně dostali do bodu, kdy dětské hry nemusíme obhajovat, ale můžeme se zaměřit na jejich kvalitu. Selský rozum, podpořený hodnotícím systémem PEGI, pomalu válcuje zaryté odpůrce her, kteří do světa metají nenávistné vzkazy o škodlivosti her na vývoj dítěte bez toho, aby hry vůbec rozlišovali. Není vůbec důvod vést spory o to, jak moc je tahle střílečka nebo tamto RPG škodlivé nebo naopak neškodné, když je tu spousta her, které dětem poskytnou zábavu bez negativního dopadu zcela stoprocentně a na první pohled.

Nintendo vypustilo nová videa a informace o podzimních titulech

Prezident Nintenda Satoru Iwata dnes skrze další Nintendo Direct předstoupil před všechny majitele Wii U, 3DS i DS, aby jim pustil sadu nových videí z chystaných her, oznámil přesné termíny jejich vydání a obecně sdělil řadu v zásadě příjemných informací.

Test Virtual Console pro Wii U a další články z Konzolista.cz

Kolegové z Konzolista.cz se tenhle týden podívali na zoubek platformě Virtual Console na Wii U, zrecenzovali nejnovější nintenďácký kousek Pikmin 3 pro Wii U a přinesli rozsáhlé preview graficky vymazleného next-gen JRPG Final Fantasy XV. Vedle toho ale nabízí tradiční nálož celé řady dalších zajímavých informací, jejichž přehled najdete v článku. Než se na ně vrhnete, stojí za připomenutí, že i kolegové z Konzolista.cz mají svou stránku na Facebooku, kterou se vyplatí sledovat.

Nintendo představilo na E3 Mario Kart 8, Donkey Konga a kupu dalších her

Pokud jste sledovali náš přímý přenos z posledního Nintendo Direct, víte sami dobře, že Nintendo vlastně v ničem nezaostalo za Sony, Microsoftem a dalšími firmami, které honosné a drahé E3 tiskovky uspořádaly. Jediný rozdíl byl v tom, že Nintendo se na konto své Direct „konference“ obešlo bez show. Co do počtu nebo atraktivity prezentovaných her nebyl rozdíl žádný. Pokud vám hry od Nintenda obecně nelezou pod čumák, asi váš názor představené a prezentované tituly nezměnily. Pokud dobré hry nebo konkrétně ty od Nintenda máte rádi, rozhodně jste si přišli na své.

Wii U direct: Nintendo představuje nové hry a konzolové služby

Dnes odpoledne vystoupil šéf Nintenda Satoru Iwata před internetové publikum, aby v rámci Wii U direct prezentace představil majitelům konzole Wii U, co je čeká a nemine v dalších měsících za nové hry, potažmo služby. Oznámení bylo mnoho, některá konkrétní, jiná spíše hodně nekonkrétní, ale jako ujištění majitelů Wii U, že Nintendo na konzolku nekašle, to byla prezentace užitečná. Celou si ji komplet můžete prohlédnout na YouTube, my se teď podíváme, co konkrétně bylo odhaleno, oznámeno a představeno.

Dojmy z hraní Wii U verzí Arkham City, Trine 2 a dalších her

Naši kolegové z partnerského webu Konzolista.cz toho během nedávné návštěvy evropské centrály Nintenda nejenom hodně viděli, ale dost si toho i zahráli a mají o čem vyprávět. V následujícím článku si tedy můžete přečíst, jaké si odnesli dojmy z hraní akční strategie Pikmin 3, kooperativní plošinovky New Super Mario Bros. U, japonské bojovky Ninja Gaiden 3, upravené verze Batman: Arkham City, potažmo nádherné adventurní plošinovky Trine 2: Director’s Cut. Pokud vás zajímá, jak tyto tituly využívají Wii U Gamepadu, jak vypadají, co nového nabízí oproti původním verzím, tak směle do toho po rozkliku.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
87/100
Datum recenze:
14. srpna 2013
Recenze