Phantom Doctrine

Phantom Doctrine

Články

GamesPlay - hrajeme špionskou tahovku Phantom Doctrine

Co by mohlo být lepšího, nápaditějšího a neokoukanějšího než hra, ve které řídíte vlastní skupinu agentů během studené války? Přidejte k tomu tahové souboje v podobném stylu, jaký má třeba XCOM a úspěch se zdá být jistý. Jenže, jak jste se mohlo dočíst v Pavlově recenzi, nápad je jen polovina úspěchu, hodně také záleží na jeho zpracování. A, bohužel, v tomto případě se do sebe prolnulo hned několik nápadů, které se ale nepodařilo příliš ukočírovat.

Na PC a PS4 vychází „XCOM ze studené války“, Phantom Doctrine

Po zhruba dvou a půl letech vývoje vychází Phantom Doctrine, jejíž základní popisek je stejně stručný, jako lákavý: XCOM během studené války. Tvůrci ze studia CreativeForge vydali svoji novou tahovku na PC a PlayStation 4 ve chvíli, kdy XCOM 3 není oznámený a na Phoenix Point si ještě pár měsíců počkáme.

Nové hry, které vyjdou v tomto týdnu

Čeká nás hřbitovní týden. Hroby se naplní zástupci Aliance i Hordy, spočinou v nich neopatrní agenti KGB i FBI, a všechny je tam pohřbí pan hrobník, co si odskočil ze Stardew Valley. Jenže mrtví pod zemí nezůstanou. Nejdřív obživne oblíbený starý bard, pak hromada zombíků, co chtějí sežrat Clementine... Možná, že jedinou možností bude nahrát svoje vědomí do počítače a zapomenout na tělesné strasti.

Studená válka se v xcomovské strategii Phantom Doctrine dá řešit různými způsoby

Stratégovo srdéčko upřednostňující pomalé tahy před reálně plynoucím časem již brzy zaplesá. Tvůrci westernovky Hard West za dva týdny vypustí svůj další počin, který se pokusí přeskočit XCOMem vysoko nastavenou laťku. Phantom Doctrine jde naštěstí na věc trošku jinak. Studená válka nabízí na rozdíl od mimozemské invaze spoustu prostoru pro kradmý postup, což by samo o sobě mohlo stačit ke štěstí.

Phantom Doctrine v srpnu propojí studenou válku a XCOM

Na scéně se začíná objevovat čím dál tím víc her podobných sérii XCOM, a to zrovna v době, kdy jsme odvysílali naši celosvětově úspěšnou sérii LongPlayů War of the Chosen. Náhoda? Nemyslím si. Kromě Juliana Gollopa pracujícího na Phoenix Pointu se na nás zjevně dívalo i studio CreativeForge stojící za fantasy westernem Hard West, které se v brzké době chystá vydat Phantom Doctrine – víceméně XCOM za studené války.

Bleskovky

  • 21. 10. 2020 - Studená válka špiónské tahovky Phantom Doctrine se zhmotní jako deskovka

  • 7. 9. 2020 - Další Postal bude usilovat o titul „Nejhorší hra historie“

  • 2. 8. 2018 - Video: Gameplay trailer ke strategické hře Phantom Doctrine.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Datum recenze:
21. srpna 2018
Recenze