Perception

Perception

Články

Nový díl herního pořadu Games TV prochází prokletými domy z Perception i Vampire: Bloodlines

Bojíte se tmy? Stejně, jako se jmenoval populární televizní seriál z 90. let, se ptá i Lukáš v nové epizodě našeho herního pořadu Games TV. A pokud se nebojíte ani tmy, ani Lukáše, vydejte se spolu do několika her, kde tma vládne.

Koncem května zažijete v Perception horor v kůži slepé hrdinky

Je asi trochu zvláštní říkat o Perception, že jde o horor z pohledu vlastních očí, když hlavní hrdinka vlastně oči nepoužívá. Je totiž slepá a veškeré zobrazování prostředí používá echolokaci. Minimálně do vizuálního zpracování je tak Perception velmi originální titul, což vám ukáže i nový trailer. Ten ovšem primárně oznamuje datum vydání na 30. května, kdy hra vyjde pro PC, PS4 a Xbox One. 

Horor se slepou hrdinkou Perception vyjde letos vedle PC i na PlayStation 4

Hororová adventura Perception uspěla na Kickstarteru už před nějakou dobou a letos by měla vyjít. Vedle již dříve oznámeného vydání na PC, kvůli kterému byl ostatně celý Kickstarter, se tento horor z pohledu vlastních očí podívá i na PlayStation 4. Obě verze vyjdou ještě letos, jak oznámili tvůrci v tiskové zprávě a na PS Blogu.

Horor Perception ukazuje svět z pohledu slepé dívky

Jednoduchý nápad a přitom vlastně geniální. Survival horor Perception jsme vám již představili, ale teď se jeho tvůrci s blížícím se koncem kickstarterové kampaně podělili i o trailer se záběry z hraní a že se je nač dívat. Což zní poněkud paradoxně vzhledem k faktu, že hlavní hrdinka je slepá. Jenže právě tenhle zásadní prvek činí z Perception tu správnou hororovou záležitost.

Horor Perception obsadil do hlavní role slepou dívku

Další z pohrobků série Bioshock o sobě dávají vědět. Po nedávném neúspěchu The Black Glove tu máme další pokus z řad ex-bioshocků, tentokrát pod vedením Billa Gardnera, jak jinak veterána studia Irrational Games. I tentokrát se jedná o titul na první pohled velmi originální a filmovým fajnšmekrům dá vzpomenout například na roli Audrey Hepburnové v kultovním snímku Čekej do tmy. Jak v onom filmu tak i v Perception je v hlavní roli slepá dívka, která se vydává bojovat s nepřízní osudu ve zdánlivě opuštěném sídle.

Bleskovky

  • 5. 1. 2016 - Video: Bill Gardner, level designer hry Bioshock, představuje hororový FPS titul Perception.

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
56/100
Datum recenze:
13. července 2017
Recenze