Horor Perception ukazuje svět z pohledu slepé dívky
zdroj: tisková zpráva

Horor Perception ukazuje svět z pohledu slepé dívky

23. 6. 2015 12:39 | Video | autor: Aleš Smutný |

Jednoduchý nápad a přitom vlastně geniální. Survival horor Perception jsme vám již představili, ale teď se jeho tvůrci s blížícím se koncem kickstarterové kampaně podělili i o trailer se záběry z hraní a že se je nač dívat. Což zní poněkud paradoxně vzhledem k faktu, že hlavní hrdinka je slepá. Jenže právě tenhle zásadní prvek činí z Perception tu správnou hororovou záležitost.

Jelikož se hrdinka orientuje podle echolokace, což znamená, že se jí svět zformuje na základě odrazu zvuku, vaše vidění ve hře je podmíněno tvorbou zvuku. Někdy jej poskytne prostředí samo, ať už jde o hvízdající vítr, tikající hodiny či třeba i sténání přízraku. Jindy ale musí Cassie, jak se vaše alter ego jmenuje, používat slepeckou hůl, která rázem promění naprostou tmu v přízračně modrý svět.

Právě vyobrazení světa patří k nejsilnějším kartám, jež má Perception na ruce. Ostrý, přesvědčivý, působivý. Metoda je druhý trumf. V hororu strach většinou pramení z neviděného a zde neustále ztrácíte přehled o svém okolí, pokud nemáte zdroj zvuku. Takže spásný přehled přináší rána holí o zem... a zároveň k vám může přilákat pozornost nepřátelsky naladěného přízraku.

Tvůrci z The Deep End Games momentálně finišují kickstarterovou kampaň na hru. Požadují 150 tisíc dolarů, přičemž 50 hodin před koncem mají 146 tisíc, což znamená, že cíl s největší pravděpodobností naplní. Je to dle mne dobře, protože ačkoliv je žánr survival hororu poněkud přesycený, právě podobné nápady jako má Perception jej mohou pomoci vytáhnout ze stagnace.

zdroj: Archiv

Nejnovější články