zavřít

Datadisk pro Civilization V konečně přiveze náboženství!

Windows

- Oznámení autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Možná to někomu přijde zvrhlé, ale jsou tací, které mnohem více zajímá, že tvůrci z Firaxis chystají datadisk pro Civilization V, než že pracují na nové verzi XComu. Pokud mezi ně patříte, tak vítejte na jedné lodi a společně se podíváme, čímž nás chce vlastně rozšíření nazvané Civilization V: Gods & King ohromit.

Nejzajímavější novinkou a nevětším (snad) zlepšovákem má být integrace víry/náboženství do hry v podobě klasického zdroje či spíše komodity. Fanouškovská komunita si o tento přídavek dost dlouho a hlasitě říkala a s jeho integrací do hry se nabízí celá řada nových herních prvků a situací. Krom jiného si třeba budete moci založit vlastní náboženství a pěkně agresivně ho šířit a vnucovat celému světu a všem jeho národům (které tím samozřejmě převálcujete).

S uvedením náboženství do hry souvisí i uvedení obchodnických a náboženských městských států, které s vámi budou interagovat speciálním způsobem, jak slibuje tisková zpráva. Díky tomu, že tato města budou používat rozšířený systém questů, bude s nimi mnohem více srandy, a když je konečně dostanete díky diplomatické zručnosti pod svá křídla, bude to opravdu zasloužené. Co však bylo přidáno na důležitosti diplomacie, to bylo ubráno na důležitosti zlata – při vyjednávání s městskými státy. Pamatujte na to!

Tvůrci prý mírně přepracovali i soubojový systém, potažmo upravili AI, aby se nechovala tak blbě. Jako jeden z příkladů dalších úprav je zmíněno zařazení námořních bojových jednotek nablízko. Charakter námořních bojů by se díky nim měl radikálně změnit, ale to se teprve uvidí.

Datadisk přinese 27 nových jednotek, 13 budov, 9 nových zázraků a samozřejmě i 9 nových civilizací/národů: krom jiných jsou to Nizozemci (Vilém I. Oranžský), Keltové (Boadicea) nebo Máyové (Pacal). Přibudou i tři nové scénáře, ve kterých dostanete možnost všechny nové prvky hezky otestovat. Konkrétně to je pád Říma, středověk a Viktoriánská doba řízlá sci-fi stylizací.

Vylepšení se má v datadisku údajně dočkat i diplomacie a to prostřednictvím špionáže. Krom založení ambasády na cizím území budete moci s pomocí špehů monitorovat činnost rivala a třeba krást mu pokročilé technologie.

Jak je psáno výše, datadisk Civilization V: Gods & Kings vyjde někdy v průběhu jara.

Tagy: strategie historická

Zdroje: tisková zpráva,CivFanatics

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.