zavřít

Američané v roce 2018 vyhledávali Kingdom Come častěji než Spider-Mana a Battlefield V

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Google jako každý rok zveřejnil letošní trendy ve vyhledávání. Poté, co vyfiltroval veškeré porno, které by jinak dominovalo snad všem kategoriím, dozvídáme se zajímavé výsledky nejen z obecného hledání, ale i data o nejhledanějších hercích, jídlech, gifech, písničkách nebo svatbách. Nás ale zajímá kategorie her, ve které se blýsklo české RPG Kingdom Come: Deliverence.

Google své zhodnocení roku rozdělil do regionů, které završuje svět. Zde bohužel statistika s nejhledanějšími hrami chybí a hledali byste ji marně i v trendech České republiky. Smysl tak dává zavítat do Spojených států, kde má Top 10 nejhledanějších her své čestné místo.

Nikoho asi nepřekvapí, že si prvenství urvala megapopulární Fortnite, a to nejen v kategorii her, ale i gifů. Ani spousta dalších položek seznamu nejhledanějších her není nijak překvapivá. Red Dead Redemption II, Fallout 76, Far Cry 5, God of WarMonster Hunter: World, Sea of Thieves, Call of Duty: Black Ops 4 a konečně na deváté pozici „naše“ Kingdom Come (desítka patří Zombs Royale).

Osobně jsem překvapený z absence Spider-Mana, protože Marvel si v Americe vede víc než dobře (Black Panther zvítězil v kategorii filmů, kam se do top 10 dostali ještě Avengers, druhý Deadpool a Venom). Ale na vině bude definice Google trendů. Jde totiž o výrazy, jejichž vyhledávání bylo letos výrazně vyšší oproti loňskému roku. A Spider-Man asi bude v amerických vyhledávačích větší stálicí než Kingdom Come.

Po rozkliknutí jednotlivých her v seznamu se můžete podívat na zájem v jednotlivých státech (klidně i České republice). Zájem je vyjádřen číslem od 0 do 100, které vyjadřuje poměr hledání výrazu vůči ostatním výrazům v daném období.

Kingdom Come v únoru kolem data svého vydání dosáhlo maxima, ale od dubna se v USA už nepodařilo přelézt ani hranici desíti bodů. Zajímavé je, že největší zájem byl na Aljašce. Kingdom Come: Deliverance ovlivnilo hledání dalších hesel jako kůň, brnění a vyháčkování zámků.

Když se podíváte na zájem v České republice, tak i zde sledujete stejný trend, tedy absolutní zájem v době vydání (konkrétně v Královéhradeckém kraji) a pak už jen malé vzrušení při vydání DLC From the Ashes.

Ze zájmu jsem se podíval, jak si vede DayZ. Docela dobře. V průběhu roku oscilovala kolem padesátky a zájem se zvedl v listopadu s vydáním bety.

Škoda, že chybí žebříček nejhledanějších her v České republice. Ten by pro nás byl přeci jen přínosnější. Ale fakt, že se Kingdom Come dostalo do top desítky ve Spojených státech a vyhodilo tak jiné velké hry letošního roku, můžeme považovat za další úspěch českého herního průmyslu.

Tagy: Call of Duty (série) online monstrum zombie akční sci-fi fantasy dobrodružný RPG multiplayer survival adventura historická FPS česká hra kooperace postapokalyptická first person střílečka 3rd person válečná casual eSport third person mytologie herní série postapokalypsa Divoký západ e3 2015 cod E3 2016 Red Dead Redemption E3 2017 battle royale Red Dead série

Kupte na CZC.CZ

 • hra Fortnite

  Představujeme Fortnite: Deep Freeze Bundle - speciální ...

  799 Kč Koupit
 • hra Fortnite

  Představujeme Fortnite: Deep Freeze Bundle - speciální ...

  799 Kč Koupit
 • hra Fortnite

  Představujeme Fortnite: Deep Freeze Bundle - speciální ...

  799 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.