Osada

Osada

Články

Naše hry jsou univerzálně srozumitelné, říká Jakub Dvorský z Amanity

Hry od Amanity jsou dlouhodobě populární, a hlavně úspěšné u nás i ve světě, a třeba Samorost 3 se stal absolutním vítězem v anketě Česká hra roku 2016. Bez váhání lze tedy historii i současnost studia Amanita a jeho zakladatele označit za ztělesnění úspěchu. Jak v Amanitě probíhá vývoj her, jak je na hry studia pohlíženo v zahraničí, a kam směřuje Amanita do budoucna - na tyto a další otázky odpovídá zakladatel, šéf a kreativní mozek pražského studia Jakub Dvorský.

Zažijte Osadu, hudební divnohříčku od Amanity

Jakub Dvorský z brněnské Amanity nedávno na GameCityNights festivalu v Anglii představil dvojici adventurek Samorost 3 a Botanicula a k tomu navíc speciální hudební divnoprojekt Osada od animátor Václava Blína a hudebníka Šimona Ornesta. A zatímco první dva jmenované tituly jsou a nějakou dobu ještě budou schované pod pokličkou urputného vývoje, Osadu si můžete „zažít“ hned teď. Je přístupná jako flashová aplikace na stránkách Amanity - můžete ji "hrát" přímo v prohlížeči, nebo si ji stáhnout k sobě na lokál.

Amanita připravuje Samorost 3 a Botanicula

Update - Jakub Dvorský v průběhu GameCityNights krom jiného potvrdil, že se majitelé PlayStation 3 (a tabletů) dočkají v průběhu tohoto roku Machinaria. Při té příležitosti prohlásil, že je mnohem snazší vydat hru na PC a Mac, protože vydat hru na konzolích je komplikované a náročné kvůli jednání s jednotlivými firmami (MS, Sony, Nintendo).