Amanita připravuje Samorost 3 a Botanicula
zdroj: Tisková zpráva

Amanita připravuje Samorost 3 a Botanicula

26. 3. 2011 13:21 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Update - Jakub Dvorský v průběhu GameCityNights krom jiného potvrdil, že se majitelé PlayStation 3 (a tabletů) dočkají v průběhu tohoto roku Machinaria. Při té příležitosti prohlásil, že je mnohem snazší vydat hru na PC a Mac, protože vydat hru na konzolích je komplikované a náročné kvůli jednání s jednotlivými firmami (MS, Sony, Nintendo).

S Microsoftem je však jednání podle všeho nejobtížnější, protože na XBLA Machinarium (pravděpodobně – nikdy neříkej nikdy) vůbec nevyjde. Microsoft o to nemá zájem, údajně kvůli tomu, že už hra vyšla na PC a Mac, zatímco softwarový gigant by chtěl exkluzivitu. Proto už dle slov Jakuba Dvorského Amanita o spolupráci s Microsoftem nestojí.

Původní zpráva - V jednom z nedávných podcastů (Fight Club #15) vám Jakub Dvorský z Amanity slíbil brzké odhalení hned dvou nových projektů, ke kterému došlo včera večer v rámci festivalu GameCityNights v Anglii. A zejména fandové prvních dvou dílu adventury Samorost budou nadšeni z informace, že se připravuje třetí díl. Samorost 3 se dle PC Gameru nachází v počáteční fázi vývoje, k dispozici tedy nejsou žádné konkrétní informace ani obrázky, pouze slib, že trojka bude mnohem delší než předchozí dva díly a krom PC vyjde i na konzolích a dnes tolik populárních tabletech.

Druhým herním projektem Amanity je Botanicula. Point and click adventura, jejíž vývoj má na starosti Jára Plachý (v roztomilé ENG transkripci PC Gameru Jara Placy :), bude vyprávět příběh pěti malých tvorů, kteří nebudou zachraňovat svět, ale poslední semínko a to před nenechavými pařáty blíže nespecifikovaných parazitů. Jednoduchá, ale rozsáhlá má být Botanicula dle slov Jakuba Dvorského a vyjít by měla na konci roku (zřejmě na PC).

Kromě dvou her Amanita připravuje interaktivní hudební video Osada od Václava Blína a Šimona Ornesta, o kterém nevíme, co si myslet, ale asi na to brzy přijdeme. Osada bude v horizontu několika týdnů zdarma ke stažení na stránkách Amanity. A pokud zrovna nemáte co dělat, na PC Gameru je k dispozici i krátký rozhovor s Jakubem  Dvorským, samozřejmě v engliš.

Nejnovější články