System Shock 2 se stejně jako jednička dočká remasteru

12. 8. 2019 10:09 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Nightdive Studios se dlouhodobě starají o modernizaci některých starších titulů, v nedávné době třeba Blood: Fresh Supply. Kromě toho po vylepšení kyberpunkové klasiky v podobě System Shock: Enhanced Edition pracují taky na kompletním remaku jedničky a nyní i na remasteru dvojky. Oznámili to během streamu u příležitosti 20. výročí od vydání.

Původní System Shock 2 vyšel 11. srpna 1999 a mnozí ho doteď považují za nejlepší kyberpunkovou hru vůbec. Pokud se dvojka od Nightdive dočká stejné péče jako jednička, můžeme počítat s vylepšenou grafikou, podporou vyššího rozlišení a nastavitelnou hloubku pole, ale taky modernější ovládání nebo oficiální podporu modů a opravení chyb, na které za těch 20 let nikdo neměl čas.

Ve své době mělo jít o samostatný titul, z rozhodnutí tehdejšího vydavatele Electronic Arts se z něj nakonec vyvinulo pokračování jedničky. Šlo o spolupráci Irrational Games a Looking Glass Studios, hlavním designérem druhého System Shocku byl Ken Levine, později autor série BioShock. Kultovní záležitost na pomezí hororu, RPG a akční adventury nyní právem patří mezi klasiky nejen kyberpunkového žánru a péči v podobě remasteru si rozhodně zaslouží.

zdroj: Archiv

V současnosti se kromě remaku jedničky a čerstvě oznámeného remasteru dvojky pracuje i na plnohodnotném pokračování. System Shock 3 se letos v březnu po dlouhé odmlce dočkal traileru; tvůrčímu týmu z OtherSide Entertainment šéfuje duchovní otec série Warren Spector. Hra je prý z více než poloviny hotová a jednou z ústředních postav opět bude umělá inteligence SHODAN. Konkrétní informace o datu vydání ale nemáme ani u jednoho z projektů.

Nejnovější články