Populární Auto Chess míří na konzole
zdroj: Archiv

Populární Auto Chess míří na konzole

30. 9. 2019 16:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Dota původně vznikla jako mod pro Warcraft 3 a Auto Chess zase jako modifikace pro Dotu 2. Extrémně populární mody mají v dnešní době možnost se osamostatnit ve vlastní tituly, což je mimo jiné případ právě Auto Chess. Tuhle variaci šachů si momentálně zahrajete hlavně na mobilu a víme o tom, že se chystá na Epic Store. Nyní se k plánovaným platformám přidává i PlayStation 4 a Switch.

S šachy toho Auto Chess v jádru nic moc společného nemá, snad s výjimkou figurek a hracího pole. Na začátku kola nakupujete jednotky, které umisťujete na šachovnici s cílem spojit více stejných figurek jednoho typu a vytvořit kombinace silnější než sedm zbylých hráčů.

zdroj: Archiv

Jedna partie vám zabere zhruba půl hodiny, což už je hraniční doba, kterou chcete strávit s mobilem v ruce. Posléze už je lepší si na hru udělat pohodlí. A přesně proto Auto Chess vyjdou příští rok na PS4 a na Switchi. Na PC pak mají vyjít v exkluzivitě pro Epic Games Store ještě letos.

Konkurenční Dota Underlords od Valve se podle všeho na konzole zatím nechystá a vystačí si s mobily a PC. Rozhodně tu ale máme rozvíjející se nový žánr – jednou battle royale něco vystřídat muselo. Dočkáme se chvíle, kdy i Civilizace bude mít vlastní auto chess?

Nejnovější články