Disco Elysium se možná dočká vlastního seriálu
zdroj: tisková zpráva

Disco Elysium se možná dočká vlastního seriálu

29. 6. 2020 13:17 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Disco Elysium je nejlepším RPG roku 2019 a dost možná i těch několika předchozích. Vyšlo nicméně zatím pouze na PC – konzolové verze mají sice vyjít ještě letos, i tak se ale jeho autoři snaží zvýšit povědomí o něm povědomí. Jednou z těchto snah je podle Variety i pokus dostat Disco Elysium na televizní obrazovky.

Jeho tvůrci, nezávislé studio ZA/UM se teď dohodlo s produkční společností dj2 Entertainment na propůjčení práv na natáčení seriálu ze světa, kde se spletitý detektivní případ odehrává. Ten totiž představil už jeho hlavní designér Robert Kurvitz v knize Sacred and Terrible Air z roku 2013, kde se vysloužilý detektiv s tajemnou minulostí snaží vyřešit případ, který by mohl rozpoutat občanskou válku. A tahle zápletka pravděpodobně zní všem hráčům Disco Elysium povědomě.

Zakladatel dj2 Entertainment Dmitri M. Johnson byl jedním z producentů nedávného filmového zpracování Ježka Sonica, který se stal nejvýdělečnějším hraným filmem na základě videohry. Co se seriálové adaptace Disco Elysium týče, zatím nemá ani scenáristu, ani smlouvu s žádnou televizí nebo streamovací službou. Dj2 by s prvním návrhem scénáře chtělo přijít ještě letos.

Produkční společnost má zároveň rozpracovaných hned několik dalších projektů, kde chce herní značky přivézt na filmová plátna a televizní obrazovky. Jedním z nich je třeba dlouho naznačovaný seriál na motivy Sleeping Dogs, vlastní ale i práva na natáčení podle Vampyr, Life is Strange nebo Little Nightmares.

Nejnovější články