Čínský Tencent zakládá AAA studio v Kalifornii
zdroj: Sony

Čínský Tencent zakládá AAA studio v Kalifornii

3. 7. 2020 12:09 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Čínský gigant Tencent otevírá nové studio v kalifornské Orange County, které v současné době pracuje na AAA titulu pro PlayStation 5 a Xbox Series X, uvádí Games Industry. Nová pobočka spadá pod dceřinou společnost Tencentu s názvem Lightspeed & Quantum založenou v roce 2008 coby jedno ze čtyř studií čínského vydavatele.

LightSpeed LA povede Steve Martin – nikoliv ten herec, ale bývalý manažer sandiegského Rockstaru a producent GTA 5 nebo Red Dead Redemption 2. Martin bude zároveň šéfem studia jako i výkonným producentem. Podle oficiálního prohlášení slíbil v týmu vytvořit inkluzivní kulturu a také vývojářské prostředí, které se obejde bez crunchování. Studiu se už podařilo přilákat zaměstnance se zkušenostmi z Respawn Entertainment, 2K Games nebo Insomniacu.

Steve Martin zdroj: Rockstar

„Vstupujeme do nové éry herní kultury kombinováním vývoje na světové úrovni s pracovním prostředím bez stresu. Od prvního dne se naše týmy zaměří na tvorbu her obřího kalibru a zároveň na podporu integrity, proaktivity, spolupráce a kreativity,“ prohlásil Martin.

Prvním projektem pro LightSpeed LA bude AAA titul v otevřeném světě pro nadcházející generaci konzolí.

Nejnovější články