Grand Theft Auto V - GTA V
Věková dostupnost

Grand Theft Auto V - GTA V

Články

Take-Two: Čeká nás dražší, digitální budoucnost

Čísla, předpovědi, varování!

Nehynoucí GTA V vyjde i na budoucí generaci konzolí

Vylepšené a s vlastním GTA Online

Take-Two vydělává na mikrotransakcích víc než na čemkoliv jiném. Řádově desítky miliard ročně

Hovory s investory za určitá období fiskálního roku jsou výborným zdrojem zajímavých čísel a poznatků. Takový hovor nedávno uskutečnilo vydavatelství Take-Two a už z něj prosákly na povrch zajímavé informace jako 7 milionů prodaných kusů Mafie III a 93 titulů ve vývoji rozplánovaných na následujících pět let. Teď se přidává výše zisků tohoto molochu, informace o mikrotransakcích a čísla prodejů dalších her. Včetně druhé nejprodávanější hry na světě.

GTA V je zadarmo. Epic rozdává nejpopulárnější městskou akci všech dob

Grand Theft Auto V vyšlo poprvé už v roce 2013, i po sedmi letech se ale stále pravidelně umisťuje v žebříčcích nejprodávanějších her. Pokud byste čirou náhodou poslední díl GTA ještě nevlastnili, můžete ho od dnešního večera zdarma nafasovat v obchodě Epic Games. Tedy, mělo to být překvapení, v reklamě na Twitteru ale tohle oznámení prosáklo o něco dřív.

Rockstar ustupuje od přesčasové firemní kultury. Nové GTA hned tak nečekejte

Kolem vývojářského studia Rockstar koluje nejedna kontroverze. Reakce nevzbuzují pouze jeho hry, které se neštítí politické satiry či odvážných scén, ale i kultura uvnitř samotné firmy. Ta podle některých zdrojů kupříkladu neodvádí daně a podle rok a půl starých zpráv v ní panují špatné pracovní podmínky. Jak se situace změnila po vydání Red Dead Redemption 2? A kdy Rockstar vydá něco nového?

Bleskovky

  • 11. 12. 2019 - GTA V dostane novou rádiovou stanici iFruit Radio s moderátorem-rapperem Dannym Brownem.

  • 29. 7. 2019 - Investigativní think tank tvrdí, že Rockstar ve Velké Británii od roku 2009 neplatí daně, navzdory tomu, že se GTA V vyvíjelo v Edinburghu.

  • 21. 8. 2018 - Britský žebříček prodejnosti 33. týdne roku 2018: 1. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, 2. GTA V, 3. World of Warcraft: Battle for Azerot.

  • 17. 8. 2018 - Britský žebříček prodejnosti 32. týdne roku 2018: 1. Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, 2. LEGO The Incredibles, 3. GTA V.

  • 6. 8. 2018 - V 1. kvartálu fiskálního roku 2019 pocházelo 62 % příjmů Take-Two z DLC a mikrotransakcí. Počet prodaných kusů GTA V překonal hranici 100 milionů.

  • 2. 8. 2018 - NPD: Nejprodávanější hry na americkém trhu v červnu 2018: 1. Mario Tennis Ace, 2. God of War, 3. Grand Theft Auto V.

Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Datum recenze:
18. září 2013
Recenze