Not a Hero

Not a Hero

Články

Únorová várka PS Plus her je rozkročena mezi rodinnou zábavou a hardcore akcí

Únorová nabídka bezplatných her pro předplatitele služby PlayStation Plus se snaží oslovit dvě velmi rozdílné skupiny hráčů. Na jedné straně stojí velká, rodinná, roztomilá a přátelská kreativní hopsačka LittleBigPlanet 3, zatímco na straně druhé tu máme malou nezávislou a notně násilnou akční řežbu Not a Hero.

Šílené video má dokázat, že Not a Hero opravdu není normální akční hra

Z předchozích článků o 2,5D střílečce Not a Hero je zřejmé, že v mnoha ohledech nejde o klasickou hru s tradičním námětem a milionkrát zažitou hratelností. V prvé řadě jde totiž o hru překvapivě taktickou, v druhé řadě i přesto rychlou, zatímco v řadě třetí je schválně přehnaně krvavá a po všech stránkách bláznivá. Skoro až na hranici příčetnosti. Kdo vyzkoušel demoverzi, jak jsem nedávno nabádal, moc dobře to ví a možná už hraje i plnou verzi, co dnes vyšla. Ostatní si mohou výše zmíněnou charakteristiku Not a Hero bod po bodu potvrdit na záběrech následujícího videa, které je ŠÍLENÉ.

V demoverzi Not a Hero můžete likvidovat uctívače králičího diktátora na 100+1 způsob

Pravděpodobně ještě koulíte očima nad záběry z Mad Maxe, což chápu. Po dlouhých měsících informačního embarga působí všechny ty ukázky hry, která se musí fanouškům filmů líbit, jako zjevení. Pro těch pár duší, které sice namísto polygonů uctívají pixely, a přesto si rádi užívají bezuzdné a místy hodně ujeté akce, ovšem také něco máme. A nejenom ke koukání. Tvůrci z Roll7 (OlliOlli 1 a 2) totiž nedlouho před vydáním nabízí všem zájemcům možnost vyzkoušet si na vlastní kůži (demo) frenetickou akci ujeté střílečky ot a Hero, ve které je třeba zastavit stoupající politickou hvězdu diktátora BunnyLorda.

V krvavé střílečce Not a Hero rozjíždíte politickou kariéru králíka z budoucnosti

Tvůrci povedené skejťácké arkády OlliOlli připomínají svůj další titul Not a Hero prostřednictvím poněkud ujeté ukázky a zároveň oznamují, že hra vyjde na 7. května pro PC, PS4 a PS Vita. A proč se vůbec o Not a Hero zajímat? Jde o akční plošinovkou, co si v rychlosti rozhodně nezadá právě s OlliOllili. Ke svižné hratelnosti však autoři přidávají něco navíc - značnou dávku násilí a politický podtext. Mottem hry totiž je: Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek. A nemyslí se tím nic menšího než obrovská míra násilí. Účel však světí prostředky a veškeré morbidnosti ve hře páchané míří na vyvrhele společnosti jen proto, abychom pomohli rozjet politickou kariéru fialového králíka z budoucnosti jménem BunnyLord. Kdepak, Not a Hero není ordinérní hra.

John Ribbins mluví o svém placatém akčním baletu Not a Hero

Milovníci akčních filmů všeho druhu a legendární Blackthorne by měli zbystřit, protože Not a Hero je střílečka právě pro ně. Kde jinde si můžete zahrát za Jesuse z Big Lebowskiho a nebo Chow Yun-Fata z jakéhokoliv baletního masakru od Johna Woo? Právě o zdrojích inspirace pro Not a Hero jsme si popovídali s Johnem Ribbinsem, šéfem studia Roll7.

Bleskovky

  • 2. 2. 2017 - Členové PS Plus programu obdrží v únoru LittleBigPlanet 3 (PS4), Not a Hero (PS4), Starwhal (PS3/PS4), Anna: Extended Edition (PS3), Ninja Senki DX (PSV/PS4), TorqueL (PSV/PS4).

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
75/100
Datum recenze:
8. června 2015
Recenze