Mimpi

Mimpi

Články

Česká adventurní hopsačka Mimpi Dreams je vedle mobilů k mání i pro PC

Přes milion lidí si podle tvůrců z pražského studia Silicon Jelly stáhlo na AppStoru roztomile vyhlížející kombinaci adventury a hopsačky s názvem Mimpi. Jde o hezké číslo a zároveň výbornou motivaci příběhy bílého psa dále rozvíjet, o což se vývojáři pokouší s čerstvě vydaným titulem Mimpi Dreams. Na rozdíl od první hry je však Mimpi Dreams dostupná vedle iOS zařízení i pro Windows, Mac, Linux a brzy i Android. Co vás v další várce psích eskapád čeká?

Vývoj her v Česku v roce 2013 - část 4.

Čtvrtým dílem končí naše vývojářská ročenka, která si stanovila za cíl kompletně zmapovat českou vývojářskou scénu v roce 2013. Jak jste se mohli sami přesvědčit, seznam her vyrobených v ČR je opravdu úctyhodný a znatelně do něj přispěly i týmy, kterým se věnujeme v tomto závěrečném díle - Playito, Running Pillow, SCS Software, SBS Games, Silicon Jelly a Trickster Arts.

GDS 2013: Martin Vaňo, Matěj Moravec - postmortem hry Mimpi

Rok 2013 přinesl kromě jiného i překvapivou řadu zajímavých českých her. Jednou z nich byla bezesporu mobilní plošinovka Mimpi, za kterou stojí pražský tým Silicon Jelly. Dva z autorů hry - designér Martin Vaňo a ilustrátor a designér Matěj Moravec - si pro Game Developers Session 2013 připravili takzvaný "post mortem", tedy celkové ohlédnutí za vývojem hry a vyhodnocení toho, co se povedlo, a co nikoliv.

Česká plošinovka Mimpi vychází a hned slaví úspěchy

Česká logická plošinovka Mimpi se může zařadit po bok dalších českých her, které se dočkaly proma od samotného Applu. Mimpy teprve startuje, ale už teď můžou vývojáři ze studia Silicon Jelly pomýšlet na to, že bouchnou šampaňské. Podle tiskové zprávy to vypadá, že by mohli dosáhnout statisíců stažení a možná, jenom možná, se nakonec vyškrábat až někam k milionu. Držíme pěsti.

Česká puzzle plošinovka Mimpi vás zve do kouzleného světa

Máte rádi krváky, hororové momenty, sportovní adrenalin nebo bojovky pro lidi s bleskurychlými reakcemi? Pak asi Mimpi nebude úplně pro vás, ledaže byste v sobě objevili skrytou touhu po něčem odpočinkovém, příjemně hratelném, kresleném, nápaditém a českém. Tak nějak by se dal charakterizovat nejnovější projekt českého studia SiliconJelly s názvem Mimpi, za nímž stojí duo Matěj Moravec a Martin Vaňo (ano, ten pán, co dělal na Arma 3).
Hodnocení Metacritic:
75/100