zavřít

Česká plošinovka Mimpi vychází a hned slaví úspěchy

iPad iPhone

- Preview autor: Adam Homola Komentáře: 0

Česká logická plošinovka Mimpi se může zařadit po bok dalších českých her, které se dočkaly proma od samotného Applu. Mimpy teprve startuje, ale už teď můžou vývojáři ze studia Silicon Jelly pomýšlet na to, že bouchnou šampaňské. Podle tiskové zprávy to vypadá, že by mohli dosáhnout statisíců stažení a možná, jenom možná, se nakonec vyškrábat až někam k milionu. Držíme pěsti.

Mimpi je navíc placená hra, žádná free verze není, takže o to větší je to úspěch. Kdybyste Mimpiho náhodou neznali, tak je to skákačka s prvky adventury a logické hry, ve které hraje hlavní roli pes Mimpy. V osmi úrovních hledá svého pána pomocí interakce s terénem. Můžete posouvat plošinky, odstraňovat překážky apod. Neovládáte tedy jen samotného psa, ale i prostředí, ve kterém se pohybuje.

“Hra těží mimo jiné z osobité grafické podoby, kterou vidíte na obrázcích. Jejím autorem je ilustrátor a designér Matěj Moravec, který se hře ve fázi pre-produkce věnoval o několik měsíců déle, než zbytek týmu. Další rok vývoje pak zabrala samotná produkce, které se věnovali i ostřílení veteráni herního vývoje. Mým úkolem bylo vytvořit z hromady skvělých nápadů a spousty ilustrací hru, kterou budeme schopni dokončit v rozumném časovém úseku. Někdy to doslova bolelo, říká Martin Vaňo, hlavní designér, který dříve pracoval například na hře Arma,” píše se v tiskové zprávě.

...

Na hře prý v určitých fázích vývoje pracovalo až 12 lidí a herní dobu tvůrci odhadují zhruba na šest hodin. K poskakování po pohádkově vypadajícím prostředí vám bude hrát navíc originální soundtrack. Mrkněte ještě na zbrusu nové video a jestli vás Mimpy zaujal, tak tady ho najdete na AppStore. Verze pro MacOS, Windows a Android jsou teprve v přípavě, ale časem se jich dočkáme.

Tagy: adventura mobilní hry plošinovka logická arkáda

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.