Metro Exodus
Věková dostupnost

Metro Exodus

Články

Sam to ve Vladivostoku nebude mít lehké. Vychází druhé DLC pro Metro Exodus

Když se Sam vydal s Arťomem na cestu napříč Ruskem, uvědomil si, že život mimo moskevské metro existuje a svým způsobem prosperuje. Jako všichni ostatní touží po návratu domů, ale v případě amerického mariňáka jde o mnohem delší cestu. Když je život na Zemi možný, možná žije i jeho otec. Nezbývá mu nic jiného, než se za ním vydat.

Kingdom Come: Deliverance bude příští týden zadarmo

Epic Games Store nadále pokračuje ve své strategii lákat do svých tenat nové zákazníky skrze rozdávání her bez jakéhokoliv závazku. Do včerejšího večera jste touto cestou mohli přijít ke skvělé simulaci Farming Simulator 2019, od té doby jsou v nabídce dvě deskovky a za týden se přidá český středověk.

Druhé a poslední DLC pro Metro Exodus vyjde jen pár dní před koncem exkluzivity Epicu

4A Games zpestřili začátek minulého roku v pořadí již třetí hrou ze světa postapokalyptického Metra, a kromě solidního základu si přichystali ještě dvě rozšíření – The Two Colonels a Sam’s Story. První z nich vyšlo během loňského Gamescomu, druhé odvypráví příběh jednoho z posádky vlaku Aurora už za dva týdny.

Epic Games Store implementoval hodnocení her. Známe i odhadovaná čísla prodejů konkrétních titulů

Uživatelé Epic Games Storu prakticky od jeho spuštění volají po možnosti hodnotit nabízené hry. Uživatelské recenze, které jsou nedílnou součástí Steamu, v Epic Games Storu stále chybí a ještě nějakou chvíli chybět budou. Ale konečně došlo k implementaci agregátu OpenCritic, který shromažďuje recenze kritiků podobně jako Metacritic. Kromě toho dostáváme odhadovaná čísla z prodejů nejpopulárnějších her obchodu.

Samotářské radosti roku 2019

Všechno je online, všechno má multiplayer, bývá to zadarmo, ale prošpikované mikrotransakcemi. Taková už je moderní doba. Aby se člověk skoro bál, že staré dobré singleplayerové příběhové hry vymizí, protože většinou nevydělají tvůrcům tolik jako barevné repetitivní střílečky, ve kterých jde jen o to, honit se za skillem. Ale jakožto hráč, který nedá na singleplayer dopustit, mohu za sebe s radostí říct, že jsem si rok 2019 moc užil i navzdory multiplayerovým trendům.

Bleskovky

  • 6. 6. 2019 - Metro Exodus už zřejmě na dlouho nebude exkluzivitou pro Epic Games Store, objevilo se i v obchodě Microsoftu.

  • 16. 5. 2019 - Prvního příběhového rozšíření pro Metro Exodus se dočkáte v létě, zahrajete si za jiné postavy než za Arťoma.

  • 30. 1. 2019 - Hráči na stažení Metra Exodus ze Steamu reagují review bombingem Metra 2033 a Last Light.

  • 17. 1. 2019 - Nadcházející Metro Exodus bude mít několik různých konců, nedělí se ale na "dobré" a "špatné", mají spíš dobře reflektovat vaše rozhodnutí. 

  • 19. 9. 2018 - Podívejte se, jak funguje ray-tracing na příkladu Metro Exodus. 

  • 12. 7. 2018 - Odprezentovaný level z Metro Exodus na letošní E3 byl 20x větší než ten největší level z předchozího dílu (Metro: Last Light).

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Hodnocení čtenářů:
60/100
Datum recenze:
13. února 2019
Recenze