Max Payne
Věková dostupnost

Max Payne

Články

Zahrajte si s námi – Max Payne

Knižní klub, ale s hrami

LEVEL #310: Vikinský blesk z čistého nebe

Vikinský blesk z čistého nebe

Rockstar vzal Humble Bundle útokem a sám navíc žádné peníze nechce

Rockstar, který momentálně kutí očekávané pokračování Red Dead Redemption II, vzal útokem Humble Bundle. Nabízí tam spoustu her ze série Grand Theft Auto, Max Payne a nechybí ani brutální Manhunt. Standardní cena všech titulů se podle Humble Bundle pohybuje někde lehce pod 200 dolary, ale vy si můžete doplnit herní knihovnu za směšné peníze.

HádejHru: před hraním Quantum Break otestujte své znalosti série Max Payne

Matrix zpopularizoval efekt zpomalení času ve filmech, Max Payne zase ve hrách. Finští Remedy Entertainment přišli v roce 2001 s dnes už ikonickým bullet timem, který následně použili prakticky ve všech svých hrách včetně Max Payne, Max Payne 2, částečně i v Alan Wake ale i v aktuálním Quantum Break. Bullet-time ale není jediný důvod, proč je Max Payne takřka kultovní série. Jestli o ní všechno podstatné znáte, si můžete vyzkoušet v našem kvízu.

Video ze zákulisí tvorby Max Payne ukazuje krušné začátky bez motion capture

Od vydání Max Payne uplynulo patnáct let, a když se podíváte na záběry z tvorby hry, tak si uvědomíte, jak velký vývoj herní technologie za tu dobu prodělaly. Krátké video, které se věnuje tvorbě animací, pustilo studio Remedy na konferenci Cité des Sciences et de l’Industrie, kde v rámci Masterclass diskuse seděl a vyprávěl Sam Lake.

Bleskovky

  • 26. 5. 16:34 - Tencent opět nakupuje, tentokrát získal podíl v Remedy

  • 4. 3. 2016 - Neoficiálně: Na PS4 míří první díl Max Payne. Nasvědčuje tomu odhalený seznam 12 trofejí, které ve hře můžete získat.

  • 8. 12. 2015 - ESRB ohodnotila PS4 verzi hry Max Payne.

Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
30. července 2001
Recenze