Masters of Anima

Masters of Anima

Články

Diablovku Curse of the Dead Gods nebudete proklínat, to ona prokleje vás

Malé francouzské studio Passtech Games doposud vytvořilo dvě poměrně zajímavé hry. Ve Space Run jste letěli vesmírem v lodi, kterou jste v reálném čase stavěli, zatímco jste se bránili útokům nepřátel (inspirace v českém Galaxy Truckeru?). Vývojáři následně představili akční adventuru Masters of Anima, ve které jste veleli stovce poskoků, kteří pro vás zabíjeli a řešili puzzly. Další hrou v pořadí bude neméně zajímavá roguelite diablovka Curse of the Dead Gods, ve které budete prokletí.

Vychází Masters of Anima, kde se zlu postavíte v čele stočlenné skupiny pomocníků

Proč si špinit ruce, když za vás můžou problém vyřešit postradatelní poskoci? To je heslo všech možných questy zadávajících NPC, všemocných záporáků, co místo sebe do boje posílají neschopné obludy, a také hlavního hrdiny Masters of Anima. Ten potřebuje zachránit snoubenku a zastavit zlo, ale místo, aby dle nejlepších zvyklostí popadl meč a kouzelné nápoje, si radši vyvolá až stočlennou armádu bodyguardů.

Tenhle týden se vydáte zabíjet obří orky nebo zkusíte westernového Bombermana

Tenhle týden ve hrách bude trochu klidnější, což ovšem neznamená, že bude slabý. Jen nadupané tříáčkové tituly vystřídá několik menších, ale o to snaživějších her. I když, menších… Když se podíváte třeba na Extinction, o něčem menším se nedá vůbec mluvit, vždyť tu poskakujete po obrovských orcích a snažíte se udolat i přes jejich výškovou převahu. Jízdní řád pro vás klasicky sestříhal a namluvil Honza Vondrášek.

Masters of Anima připomíná starého dobrého Overlorda

Plnohodnotného třetího dílu Overlord se asi jen tak nedočkáme a asi se nestane, že by ho Masters of Anima zastoupila. Přesto si myslím, že mu nebude dělat žádnou ostudu. Sice zde nejsou potrhlí goblini v přilbách z dýní, kteří prohání ovce po paloucích a odpadá tím tak důležitá složka humoru, ale mít kontrolu nad stovkou věrných strážců je stále atraktivní prvek.

Záchrana snoubenky v akční adventuře Masters of Anima je práce pro sto chlapů

Pamatujete si ještě na výborné RPG Overlord? Ve své době vynikalo hlavně tím, že jakožto zlotřilý pán svých poddaných skřetů jste prakticky nemuseli hnout ani brvou. Jen jste svou obrněnou pravicí ukázali na cíl a skřeti vyrabovali dům, našli si brnění a osedlali ovce za nadšeného vykřikování „Yes master!“ A teď si představte, že takových následovníků máte v Masters of Anima sto.
Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
71/100
Datum recenze:
23. dubna 2018
Recenze