Mass Effect 3: Omega
Věková dostupnost

Mass Effect 3: Omega

Články

Ztraceno v procesu: Mass Effect Andromeda

Původní vize, která by hráčské masy po celém světě ohromila, byla nakonec v případě Mass Effect: Andromeda vystřídána rozporuplnými dojmy a problematickou budoucností pro celou značku Mass Effect. Ačkoliv titul sebral negativní ohlasy hlavně za své animace, v jisté fázi vývoje mířil vstříc fascinujícím nápadům. Co vše se během vývoje pokazilo, o proč Andromeda vypadala v určité části vývoje jinak, na to se podíváme v dalším díle naší série Ztraceno v procesu.

Dvojice obrázků předznamenává nové Mass Effect 3 DLC

První DLC pro Mass Effect 3 bylo výborné, druhé stálo za starou belu. Doufejme, že při vývoji toho třetího tvůrci nezvolili zlatou střední cestu, protože by to znamenalo, že bude průměrné. Zatím sice není známo, jak se bude DLC jmenovat, potažmo o čem vlastně bude, ale zdá se, že si na něm dávají vývojáři záležet. Jak upozornil designér BioWare Jos Hendriks fanoušky na fórech už v prosinci, tak vývoj nového DLC prý vyžaduje mozky a ruce na klávesnicích všech scenáristů z ME3 DLC týmu v rámci BioWare Edmonton.

Drsná turianka a všelidové povstání v traileru na ME3: Omega

Launch trailer k DLC Mass Effect 3: Omega je patřičně atmosférický a megalomanský. Představuje nového hlavního nepřítele, generála Olega Pertovského, velitele okupačních sil Cerberu a přináší dvě drsné ženské postavy – starou známou Ariu T'Loak a turianku (první v sérii) Nyreen, která demonstruje, že to umí s puškou i biotikou.

Mass Effect 4 poběží na Frostbite 2, ale hra sama je daleko

Že vyjde další Mass Effect bylo i přes zakončení série pravděpodobné, a tak oznámení dalšího dílu nebylo takovým šokem. Nyní se o přípravě titulu rozpovídal šéf BioWare Montreal, Yanick Roy a z jeho textu je celkem jasně vidět, že tady nikdo na vývoj vysloveně nespěchá – což je jen dobře. Roy víceméně jen seznamuje čtenáře s týmem, který bude na hře pracovat. Jádro týmu bylo v době vývoje Mass Effect 2 posíleno lidmi z pobočky v Edmontonu a má prý na svědomí polovinu animací z dvojky.

Mass Effect 3: Omega bude příběh dvou drsných holek

Přiznám se na rovinu, že po dokončení Mass Effect 3 mám problém se do každého příběhového DLC dostat, respektive se přemluvit, že má cenu sednou a začít hrát. Na vině je pocit, že vše už bylo ukončeno, protože konec jsem zažil a vracet se zpátky doprostřed boje o záchranu galaxie, to je prostě divné. Když si to ale vyložím jako interaktivní přehrabávání se v historických análech, nakonec to jde a na připravované DLC Omega si zuby brousím obzvláště pečlivě.

BioWare slaví první N7 Day k Mass Effectu

Novemeber 7th...ikonické N7...
Hodnocení
GAMES.cz
4/10
Hodnocení Metacritic:
59/100
Datum recenze:
2. ledna 2013
Recenze