zavřít

Mass Effect 4 poběží na Frostbite 2, ale hra sama je daleko

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Že vyjde další Mass Effect bylo i přes zakončení série pravděpodobné, a tak oznámení dalšího dílu nebylo takovým šokem. Nyní se o přípravě titulu rozpovídal šéf BioWare Montreal, Yanick Roy a z jeho textu je celkem jasně vidět, že tady nikdo na vývoj vysloveně nespěchá – což je jen dobře. Roy víceméně jen seznamuje čtenáře s týmem, který bude na hře pracovat. Jádro týmu bylo v době vývoje Mass Effect 2 posíleno lidmi z pobočky v Edmontonu a má prý na svědomí polovinu animací z dvojky.Následně se pomalu rozrůstající studio zaměřilo na N7 mise, dodalo většinu DLC pro dvojku a na Mass Effect 3 už měli na starosti část kampaně, celý multiplayer (který se ukázal být jako vynikající) a DLC Omega je také z jejich tvůrčího pera. Nyní je už tým v čele vývoje čtvrtého Mass Effectu pod supervizí Caseyho Hudsona a s lehkou podporou z Edmontonu.

Podle Roye zatím není moc věcí, které by mohl o hře říci - je zjevně v prvních fázích vývoje. Hra poběží samozřejmě na Frostbite 2 a nechá se inspirovat produkcí studia, které pracuje na Dragon Age III. Co se týče samotného Mass Effectu, tým prý momentálně zvažuje různé možnosti, jak hru rozšířit, ovšem bez toho, aby naboural zaběhlé formule série - zkoumání vesmíru, různorodé rasy a filmový styl. BioWare Montreal momentálně stále ještě nabírá nové vývojáře, takže od studia prý ještě dlouho nic konkrétního neuslyšíme. Inu, není kam pospíchat...

Tagy: akční sci-fi RPG space opera

Zdroje: BioWare blog

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.