Little Big Adventure

Little Big Adventure

Články

LEVEL #324: Heist story z Brna

LEVEL #324 se věnuje nové hře od tvůrců Vietcong

GamesPlay – hrajeme hororovou akční adventuru Ečstatica

V roce 1994 vyšly hned dvě hry, které hráčskou obec zaujaly svým, tehdy i dnes, netradičním zpracováním. Namísto hranatých polygonů nabídly postavy a světy zpracované buď ze zakulacených polygonů, nebo z elipsoidů. A kdo hádal, že je řeč o hrách Little Big Adventure a Ečstatica, měl pravdu. Zejména druhá jmenovaná hra svým vizuálem zaujala a trčí z nabídky her i dnes, protože tvůrci použili elipsoidy prakticky na všechny objekty, což hře propůjčuje unikátní vzhled. Vedle něj však Ečstatica dodnes vyčnívá i svým pojetím hororové akční adventury s prvky černého až sadistického humoru. A v dalším retro gamesplayi vám předvedeme, proč vyčnívá.

Vylepšená verze Little Big Adventure dokazuje, že kvalitní hra nikdy nezestárne

Little Big Adventura je klasika. Absolutní. Adventuře od Frédéricka Raynala a jeho kolegů z Adeline Software jsme se věnovali už několikrát, a pokud jste využili promo akce na GOGu loni v listopadu, získali jste tohle jedinečné dobrodružství zdarma. Přesto možná budete mít motivaci pořídit si hru ještě jednou, tentokrát za penízem, věru malé. Na úpravu starších her pro mobilní platformy a moderní operační systémy specializovaná francouzská společnost DotEmu totiž na Steamu vydala „vylepšenou verzi“ Little Big Adventure, která za 6 euro nabízí několik méně i více důležitých úprav oproti verzi původní.

GOG nabízí Little Big Adventure zdarma a slevu na další francouzské hry

Pánové a dámy z GOG mají ambiciózní plány, jejichž součástí je i postupné spouštění lokalizovaných verzí obchodu pro zajímavé trhy. Jako první měli štěstí hráči ve Francii, kteří mohou na GOG nakupovat ve svém rodném jazyce. Pro nás a zbytek světa je ale tato skutečnost zajímavá především díky aktuální slevové akci na hry od francouzských vývojářů a jedné hře zdarma. Nemusíte být totiž občanem Francie, abyste si mohli stáhnout Little Big Adventure zadarmo.

Retro GamesPlay: hrajeme kouzelnou adventuru Little Big Adventure

Little Big Adventure je pro některé členy redakce (támhle Petr se hlásí) srdcová záležitost, protože kombinuje nádhernou izometrickou grafiku, nápaditě vystavěný herní svět a skvělou adventurní hratelnost s prvky stealthu i akce. Důkazem výlučnosti Little Big Adventure je navíc svěžest, o kterou hra doposud nepřišla. Přestože na začátku října oslaví dílo Adeline Software už dvacáté narozeniny, pořád vypadá originálně a hraje se skvěle, což podtrhuje i nedávno vydaný port na mobilní platformy. Tomu se však dnes věnovat nebudeme. Naopak si s námi v následujícím gamesplay videu můžete připomenout PC verzi z roku 1994.

Novinky na GoG.com: Podpora Mac OS X a Interplay výprodej

Lidé z CD Projektu nezapomínají při každé příležitosti zdůraznit, jak jsou velcí fanoušci hardwaru od Applu. Zcela nepřekvapivě se to projevuje i na jejich aktivitách, konkrétně na zpřístupňování her a služeb od CDP právě uživatelům Maců. Už dříve tak vyšla Mac verze prvního Zaklínače, a krom oznámení Mac verze druhého Zaklínače je pro majitele Maců podstatné, že pro ně CDP připravili Mac OS X verze 50 klasických i novějších her.