zavřít

GamesPlay – hrajeme hororovou akční adventuru Ečstatica

iPad iPhone Android Windows PSOne

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V roce 1994 vyšly hned dvě hry, které hráčskou obec zaujaly svým, tehdy i dnes, netradičním zpracováním. Namísto hranatých polygonů nabídly postavy a světy zpracované buď ze zakulacených polygonů, nebo z elipsoidů. A kdo hádal, že je řeč o hrách Little Big Adventure a Ečstatica, měl pravdu. Zejména druhá jmenovaná hra svým vizuálem zaujala a trčí z nabídky her i dnes, protože tvůrci použili elipsoidy prakticky na všechny objekty, což hře propůjčuje unikátní vzhled. Vedle něj však Ečstatica dodnes vyčnívá i svým pojetím hororové akční adventury s prvky černého až sadistického humoru. A v dalším retro gamesplayi vám předvedeme, proč vyčnívá.

První i druhou Ečstaticu má na svědomí Andrew Spencer Studios, tvořené jen několika málo lidmi. Hlavně však Andrew Spencerem, který jedničku programoval, designoval a bůhví, co ještě. Hře, která je zasazená do fantaskní podoby severní Evropy v roce 928, vtiskl prvky bojovky, adventury a výše zmíněného hororu s prvky survivalu. Dohromady to všechno, i díky stylizaci, dává parádní herní směs, která nezklame ani dnes. Tedy, nezklamala by, kdyby byla hra dostupná na GOG nebo Steamu, a upravená pro běh na moderních počítačích. Takto se k ní dostanou z abandonware stránek jen skuteční zájemci, kteří budou schopní titul rozběhnout. Třeba se ale jednou dočkáme. Zatím se podívejte, co vás někdy v budoucnu v Ečstatice čeká a nemine. Hrdina na koni už totiž přijíždí do očarované vesnice Tirich…

Komunikovat s námi v průběhu vysílání můžete přes chat u videa přímo na Youtube

Tagy: akční retro adventura gamesplay

Zdroje: vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.